Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Sierpień 24 2016 23:21:23
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2016/17
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Wiadomość dnia !!!

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17 1 września o godz. 8:30
FACEBOOK.COM
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17
Drzwi OtwarteSpotkanie uczniów kl. 1 z wychowawcami odbędzie się 29 sierpnia o godz. 11.00

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016-17 dla uczniów kl. 1 , 2 i 3 II LO - 1 września godz. 8.30

Tomasz Kuziak
Dyrektor
To nie tak dawno, jest właśnie Trzy Dni Później...
AbsolwenciBędzie już prawie 20 lat, jak Marta Groffik i Joanna Piwowar jako uczennice II LO zachwycały nas swoimi głosami w czasie Prezentacji Artystycznych II LO. Od lat tworzą z Martą Piwowar grupę "Trzy Dni Później", która nagrywa swój kolejny album. Teraz będzie o Głogowie.

Zakończenie Roku Szkolnego
OgłoszeniaUroczyste zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 8.30 na boisku szkolnym.
Wycieczka do Dalkowa
wydarzenia szkolne
Dnia 16 czerwca 2016r. klasa 2c wraz z opiekunami p. Anna Pieńkowską-Piwko oraz p. Magdaleną Nierychłą wybrała się do Dalkowa. Uczestniczyliśmy tam w grze terenowej wokół zamku. Każda drużyna miała za zadanie odnaleźć ukryty skarb i każdej się to udało! Ta która jako pierwsza wykonała to zadanie otrzymała nagrodę główną. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia:) Po tak wyczerpującej zabawie nastał czas na odpoczynek. Pod wiatą u pana Płochy rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Śpiewaliśmy i graliśmy na gitarze. A że pogoda była wspaniała to opalaliśmy się na kocach. I tak oto poczuliśmy już wakacje ...
Radio od kuchni
14 czerwca 2016 r. wzięliśmy udział w warsztatach „Radio od kuchni” zorganizowanych przez Pana Pawła Roszaka – naszego polonistę. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda miejsce, w którym każdego dnia radiowcy przygotowują audycje, reportaże czy informacje. Dostaliśmy niełatwe zadanie. Mieliśmy przygotować i zredagować informację, nagrać ją i przygotować do emisji. Odsłuchanie naszych głosów wywołało wiele emocji, śmiechom nie było końca… Na pewno pojawimy się ponownie w redakcji i zmierzymy się ze słowem i dźwiękiem.
Basia Potomska, IA
Dzień zdrowej zywności
wydarzenia szkolneW dniach 08- 09.06.2016 r. w naszej szkole odbyły się Dni Zdrowej Żywności pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego tj. Anna Bernat oraz Dagmara Wandycz. Uczennice klas I i II wraz z nauczycielami przygotowały zdrową żywność , m.in. : koktajle owocowe, kanapki , ciasta różnego rodzaju, ciasteczka zbożowe, musy owocowe oraz warzywa pod wszelką postacią. Dzięki tej akcji uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie zasady zdrowej żywności, poznać nowe smaki, jak również wdrożyć do swoich posiłków wiele ciekawych pomysłów. Akcja ta miała na celu uświadomienie uczniom jak ważne dla zdrowia i życia człowieka jest zdrowe odżywianie.
Nasi absolwenci wśród najlepszych!!
AbsolwenciTak wyglądają najlepsi na świecie matematycy specjalizujący się w teorii prawdopodobieństwa.

Wśród nich Rafał Kulik, absolwent II LO z 1993 roku. Jako uzdolniony matematycznie uczeń ukończył naszą szkołę w 3 lata - wtedy obowiązywał system czteroletni. Po doktoracie z matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim pracuje od lat jako profesor na Uniwersytecie Ottawa w Kanadzie i na swoim koncie ma już kolejnych samodzielnych pracowników naukowych w swojej dziedzinie.

Więcej na temat ZOBACZ TUTAJ!Prof. Rafał Kulik - w pierwszym rzędzie trzeci od prawej. W czasie światowej konferencji matematycznej
poświęconej teorii prawdopodobieństwa.
Drzwi otwarte - podsumowanie
Drzwi OtwarteZa nami "Dzień otwartych drzwi" - dziękujemy dyrektorom i nauczycielom gimnazjów za umożliwienie odwiedzenia naszej szkoły i oczywiście pozdrawiamy tłumy gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że ta forma spotkań z uczniami i nauczycielami pozwoli podjąć ostateczną decyzje dotyczącą wyboru szkoły.

Gimnazjalisto bądź rozsądny!

Żadna szkoła nie wie jaki jest próg punktowy, który gwarantuje w tym roku dostanie się do szkoły! Przecież nawet sam jeszcze nie wiesz jak Ci poszedł egzamin gimnazjalny! Jeśli jesteś dobrym, czwórkowym uczniem, to oznacza, że Twój wynik też będzie podobny - na pewno dostaniesz się do naszej szkoły. „czerwony pasek” to tylko dodatkowy atut, a nie wymóg dostania się do II LO w Głogowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Tomasz Kuziak
Dyrektor
Serduszko dla każdego!
wydarzenia szkolne
W dniach od 4 do 6 kwietnia po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję charytatywną „ Kup serduszko”. W tym roku była ona związana z pomocą dla małego Maksa, chorującego na nowotwór oka. Ze sprzedaży serduszek zebraliśmy 5oo zł.
Do akcji przyłączyła się także pani Dagmara Wandycz, która zachęciła dziewczyny z klasy 2b, aby zorganizowały kiermasz wielkanocny i sprzedawały przepyszne ciasta i babeczki. Udało się im zebrać 273 zł.
Razem przekazaliśmy więc na leczenie Maksia – 773zł !!! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze akcje !!! Liczymy na Was w przyszłości !!!
Szkolna Grupa Wolontariacka
Przegląd twórczosci 2016

Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę Przeglądem Twórczości.
06.04.2016 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie pojawili się pasjonaci teatru, muzyki zarówno rozrywkowej jak i poważnej, świata mody, tańca oraz rękodzieła i udowodnili, że uczniowie II LO to osobowości z ogromną pasją i wieloma talentami. Na scenie zachwycili nas wieloletni bywalcy Przeglądu, ale również pojawiły się nowe twarze. Szeroki wachlarz występów dostarczył naszym uczniom oraz zaproszonym gościom porządną dawkę emocji i pozytywnych wrażeń.
Wszystkim artystom dziękujemy za udane występy, jednocześnie mając nadzieję na więcej w przyszłym roku.
Ogromne podziękowania należą się także bohaterom drugiego planu, uczniom klas ID, IID, oraz IIID, bo bez ich technicznej pomocy nie dalibyśmy rady!!


Opiekunowie Przeglądu: Agnieszka Ryfiak i Anna Bernat - serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Do zobaczenia w przyszłym roku!!!
Dzień otwartych drzwi
Drzwi OtwarteSerdecznie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do odwiedzenia naszej szkoły o godz. 12.30, w czwartek 28 kwietnia 2016r.
Dzień otwartych drzwi będzie okazją do zaprezentowania kandydatom pełnej oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej, osiągnięć szkoły oraz do spotkań z uczniami naszego liceum i gronem pedagogicznym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na Facbooka


Zobacz plakat
Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,251,286 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005