Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Maj 29 2017 03:59:08
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2016/17
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Wiadomość dnia !!!


FACEBOOK.COM
Co nas łączy jako Wspólnotę?

Co nas łączy jako Wspólnotę? Co możemy zrobić by wzmocnić to co nas łączy? Jak rozwijać skrzydła Polski Lokalnej. O tym 17 maja br. debatowano i dyskutowano w całej Polsce. Również w Głogowie - w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Budowlanych, uczniowie klasy 2B II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie - wraz z opiekunem Dariuszem Czają, wzięli udział jako reprezentanci powiatu głogowskiego w tej ogólnopolskiej debacie. A wnioski ze spotkania zostały przesłane Kongresowi Obywatelskiemu i stanowić będą nasz wkład w rozwój społeczności lokalnych w Polsce.
72 rocznica zakończenia II Wojny Światowej
Pamięć i Historia
Dnia 8 maja br. przy pomniku głogowskich saperów zorganizowane zostały oficjalne głogowskie uroczystości 72. roczny zakończenia II Wojny Światowej.
Po przemówieniach, występie artystycznym uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, oraz Apelu Pamięci pod pomnikiem złożone zostały wieńce. Podczas uroczystości oczywiście nie zabrakło pocztu sztandarowego II Liceum Ogólnokształcącego.
Pożegnanie maturzystów
wydarzenia szkolne
Życie składa się z powitań i pożegnań.... W kwietniu pożegnaliśmy 144 absolwentów II LO, dobrze przygotowanych i zdolnych na tyle żeby przystąpić do serii egzaminów maturalnych. Życzmy Wam, by umysły wasze nie uległy stresowi, by każdy egzamin był zdany na miarę możliwości.
Zdajcie te egzaminy - a potem łapcie w żagle pomyślne wiatry. Podróżujcie, śnijcie, odkrywajcie…. I pamiętajcie
"Za dwadzieścia lat bardziej będziecie żałować tego, czego nie zrobiliście, niż to, co zrobiłeś."

POWODZENIA
Wspieramy Honoratę z I LO !!!

24 i 25 kwietnia 2017 r. uczniowie z klasy 1 D wraz z wychowawczynią p. K. Duziak zorganizowali kiermasz domowych wypieków.
Przez dwa dni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli nabyć pyszne domowe wypieki oraz tosty wykonane przez uczniów 1 D oraz ich rodziców.
Dochód z tej akcji przeznaczono na leczenie i rehabilitację Honoraty Babuli - uczennicy I LO w Głogowie.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali pyszności na kiermasz oraz wsparli naszą akcję
Drzwi otwarte
Uczniowie II LO odwiedzili prezydenta Głogowa
wydarzenia szkolne
W czwartek, 6 kwietnia grupa rozszerzeń z Wiedzy o Społeczeństwie uczniów klas drugich z II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem Dariuszem Czają odwiedziła w Ratuszu prezydenta GłogowaRafaela Rokaszewicza. Podczas spotkania z prezydentem, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zadaniach związanych z zarządzaniem Gminy, spółkach miejskich, pozyskiwaniu funduszy europejskich, inwestycjach i procedurach związanych z ich prowadzeniem, współpracy Gminy z innymi JST oraz współpracy władz miejskich z Młodzieżową Radą Miasta Głogowa, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami miasta.

Lekcja w sądzie!
wydarzenia szkolne
W piątek 24 marca 2017 roku rozszerzenie wos wzięło udział w kolejnych rozprawach w Sądzie Rejonowym w Głogowie.
Uczniowie byli świadkami trzech rozpraw: pierwsza dotyczyła nietrzeźwego kierowcy, druga przywłaszczenia gazomierza na szkodę Spółki Gazownictwa, w trzeciej oskarżoną była kobieta, która zaciągnęła wysoki kredyt fałszując dokumenty. Wszystkie sprawy zakończyły się wydaniem wyroków.
Sędzia Sądu Rejonowego pan Jerzy Mudryk, jak zawsze, wytłumaczył nam czego dotyczą sprawy, w których braliśmy udział, uzasadnił też wydane przez siebie wyroki pozwalając nam na komentarze i sugestie, co zrobilibyśmy na jego miejscu.
Sędzia odpowiedział na wszystkie pytania, które wcześniej dla niego przygotowaliśmy, z humorem potraktował również nasze ostatnie pytanie " Gdzie prowadzą małe, białe drzwi ?" ...Wtajemniczeni już wiedzą !!!!
Sędziemu Mudrykowi dziękujemy za kolejną lekcję prawa i ...... do zobaczenia na sali rozpraw !
K. Duziak
Konkurs matematyczny Oxford
wydarzenia szkolneW listopadzie 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Oxford. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.W ciągu 45 minut musieli rozwiązać 25 zadań. Niedawno ogłoszono wyniki konkursu. W kategorii klas pierwszych test najlepiej w naszej szkole napisał Grzegorz Magdycz z kl. 1c a w kategorii klas drugich Rafał Hodyl z 2 c. Gratulujemy! Kolejny konkurs odbędzie się już wkrótce - 28 kwietnia 2017r. o godz. 10.00. Zapraszamy!
Pomagamy!!!
wydarzenia szkolne
"W dniach 20 i 27 marca 2017 w naszej szkole odbyły się kiermasze ciast z domowych wypieków.
Były one organizowane przez wolontariat szkolny oraz uczniów klasy 2c.
Udało się zebrać kwotę 1.054 zł. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie mamy uczennicy z klasy 2c. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. "
Konkurs z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Język niemiecki
W dniu 24 marca 2017r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu z Języka Niemieckiego, który odbył się dnia 10 marca 2017r. w ramach X Głogowskich Dni Nauki i Sztuki. Nagrody wręczyli Rektor Uczelni dr Katarzyna Rusak oraz członek Powiatu Głogowskiego Jeremi Hołownia. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego spisali się znakomicie. Wiktoria Pawlak zajęła I miejsce, a Katarzyna Skrzypczak III. Także pozostali reprezentanci naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z testem gramatyczno-leksykalnym i dzięki temu II LO zajęło I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dyktando z języka angielskiego
Język angielski9 marca 2017 odbyło się XII GŁOGOWSKIE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie oraz Centrum Językowe Gołębia, pod patronatem Starosty Powiatu Głogowskiego. Uczeń naszej szkoły DAWID PISKADŁO z klasy IIE zajął w tym konkursie II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.Wręczenie nagród odbyło się 24 marca w Sali Senackiej PWSZ. Serdecznie gratulujemy.
Strona 1 z 36 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,509,446 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005