Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Maj 29 2017 03:59:08

PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2016/17

Wiadomość dnia !!!

FACEBOOK.COM
Co nas łączy jako Wspólnotę?

Co nas łączy jako Wspólnotę? Co możemy zrobić by wzmocnić to co nas łączy? Jak rozwijać skrzydła Polski Lokalnej. O tym 17 maja br. debatowano i dyskutowano w całej Polsce. Również w Głogowie - w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Budowlanych, uczniowie klasy 2B II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie - wraz z opiekunem Dariuszem Czają, wzięli udział jako reprezentanci powiatu głogowskiego w tej ogólnopolskiej debacie. A wnioski ze spotkania zostały przesłane Kongresowi Obywatelskiemu i stanowić będą nasz wkład w rozwój społeczności lokalnych w Polsce.
72 rocznica zakończenia II Wojny Światowej
Pamięć i Historia
Dnia 8 maja br. przy pomniku głogowskich saperów zorganizowane zostały oficjalne głogowskie uroczystości 72. roczny zakończenia II Wojny Światowej.
Po przemówieniach, występie artystycznym uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, oraz Apelu Pamięci pod pomnikiem złożone zostały wieńce. Podczas uroczystości oczywiście nie zabrakło pocztu sztandarowego II Liceum Ogólnokształcącego.
Pożegnanie maturzystów
wydarzenia szkolne
Życie składa się z powitań i pożegnań.... W kwietniu pożegnaliśmy 144 absolwentów II LO, dobrze przygotowanych i zdolnych na tyle żeby przystąpić do serii egzaminów maturalnych. Życzmy Wam, by umysły wasze nie uległy stresowi, by każdy egzamin był zdany na miarę możliwości.
Zdajcie te egzaminy - a potem łapcie w żagle pomyślne wiatry. Podróżujcie, śnijcie, odkrywajcie…. I pamiętajcie
"Za dwadzieścia lat bardziej będziecie żałować tego, czego nie zrobiliście, niż to, co zrobiłeś."

POWODZENIA
Wspieramy Honoratę z I LO !!!

24 i 25 kwietnia 2017 r. uczniowie z klasy 1 D wraz z wychowawczynią p. K. Duziak zorganizowali kiermasz domowych wypieków.
Przez dwa dni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli nabyć pyszne domowe wypieki oraz tosty wykonane przez uczniów 1 D oraz ich rodziców.
Dochód z tej akcji przeznaczono na leczenie i rehabilitację Honoraty Babuli - uczennicy I LO w Głogowie.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali pyszności na kiermasz oraz wsparli naszą akcję
Drzwi otwarte
Uczniowie II LO odwiedzili prezydenta Głogowa
wydarzenia szkolne
W czwartek, 6 kwietnia grupa rozszerzeń z Wiedzy o Społeczeństwie uczniów klas drugich z II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem Dariuszem Czają odwiedziła w Ratuszu prezydenta GłogowaRafaela Rokaszewicza. Podczas spotkania z prezydentem, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zadaniach związanych z zarządzaniem Gminy, spółkach miejskich, pozyskiwaniu funduszy europejskich, inwestycjach i procedurach związanych z ich prowadzeniem, współpracy Gminy z innymi JST oraz współpracy władz miejskich z Młodzieżową Radą Miasta Głogowa, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami miasta.

Lekcja w sądzie!
wydarzenia szkolne
W piątek 24 marca 2017 roku rozszerzenie wos wzięło udział w kolejnych rozprawach w Sądzie Rejonowym w Głogowie.
Uczniowie byli świadkami trzech rozpraw: pierwsza dotyczyła nietrzeźwego kierowcy, druga przywłaszczenia gazomierza na szkodę Spółki Gazownictwa, w trzeciej oskarżoną była kobieta, która zaciągnęła wysoki kredyt fałszując dokumenty. Wszystkie sprawy zakończyły się wydaniem wyroków.
Sędzia Sądu Rejonowego pan Jerzy Mudryk, jak zawsze, wytłumaczył nam czego dotyczą sprawy, w których braliśmy udział, uzasadnił też wydane przez siebie wyroki pozwalając nam na komentarze i sugestie, co zrobilibyśmy na jego miejscu.
Sędzia odpowiedział na wszystkie pytania, które wcześniej dla niego przygotowaliśmy, z humorem potraktował również nasze ostatnie pytanie " Gdzie prowadzą małe, białe drzwi ?" ...Wtajemniczeni już wiedzą !!!!
Sędziemu Mudrykowi dziękujemy za kolejną lekcję prawa i ...... do zobaczenia na sali rozpraw !
K. Duziak
Konkurs matematyczny Oxford
wydarzenia szkolneW listopadzie 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Oxford. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.W ciągu 45 minut musieli rozwiązać 25 zadań. Niedawno ogłoszono wyniki konkursu. W kategorii klas pierwszych test najlepiej w naszej szkole napisał Grzegorz Magdycz z kl. 1c a w kategorii klas drugich Rafał Hodyl z 2 c. Gratulujemy! Kolejny konkurs odbędzie się już wkrótce - 28 kwietnia 2017r. o godz. 10.00. Zapraszamy!
Pomagamy!!!
wydarzenia szkolne
"W dniach 20 i 27 marca 2017 w naszej szkole odbyły się kiermasze ciast z domowych wypieków.
Były one organizowane przez wolontariat szkolny oraz uczniów klasy 2c.
Udało się zebrać kwotę 1.054 zł. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie mamy uczennicy z klasy 2c. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. "
Konkurs z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Język niemiecki
W dniu 24 marca 2017r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu z Języka Niemieckiego, który odbył się dnia 10 marca 2017r. w ramach X Głogowskich Dni Nauki i Sztuki. Nagrody wręczyli Rektor Uczelni dr Katarzyna Rusak oraz członek Powiatu Głogowskiego Jeremi Hołownia. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego spisali się znakomicie. Wiktoria Pawlak zajęła I miejsce, a Katarzyna Skrzypczak III. Także pozostali reprezentanci naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z testem gramatyczno-leksykalnym i dzięki temu II LO zajęło I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dyktando z języka angielskiego
Język angielski9 marca 2017 odbyło się XII GŁOGOWSKIE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie oraz Centrum Językowe Gołębia, pod patronatem Starosty Powiatu Głogowskiego. Uczeń naszej szkoły DAWID PISKADŁO z klasy IIE zajął w tym konkursie II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.Wręczenie nagród odbyło się 24 marca w Sali Senackiej PWSZ. Serdecznie gratulujemy.
Strona 1 z 36 1 2 3 4 > >>