Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Październik 17 2019 00:08:37

Konkurs Liderzy Europy
Europa25 listopada br. odbyła się edukacyjna gra ekonomiczna „Liderzy Europy”. Jest ona częścią ogólnokrajowego projektu edukacji przez zabawę realizowanego pod tą samą nazwą, jaką przygotował Bank Zachodni WBK

Gra została przygotowana i przeprowadzona przez pracowników 2 Oddziału w Głogowie.
Rywalizowało w niej 6 zespołów – uczniowie z klasy 2 B, 2 D i 2 E.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w wirtualnej podróży po europejskich metropoliach. W trakcie gry odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania, które sprawdzały ich wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i bankowości. Zarządzali wirtualnym budżetem oraz wybierali optymalne strategie podróży, które pozwoliły im osiągnąć pożądany cel. Młodzież wykazała się dużą wiedzą i zaangażowaniem. W trakcie rozgrywki klasyfikacja zmieniała się po każdej rundzie.
I miejsce zdobyły 2 drużyny, które reprezentować będą szkołę w międzyszkolnych rozgrywkach Ligi Mistrzów Gry „Liderzy Europy”.
Zespół z klasy 2 B (Czajkowski Patryk, Kloc Alicja, Kostrzewa Błażej, Rakuś Marcelina, Tus Magdalena) oraz zespół z klasy 2 D (Kijowska Karolina, Kukulska Magdalena, Marciniak Michał, Nowocińska Patrycja, Pławski Michał). Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody a wszyscy uczestnicy dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!!!
Po raz kolejny okazało się, że Bank nie kojarzy się tylko z urzędem i pieniędzmi, ale również z edukacją, wiedzą, zabawą i radością. Oby więcej takich inicjatyw.

Agnieszka Czupryniak