Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Październik 17 2019 12:52:05

Podium dla II LO
OsiągnięciaW dniu dzisiejszym reprezentanci naszego liceum wzięli udział w turnieju piłki nożnej "Euro 2012? na którym zajęli wysokie 3 miejsce. Zawody odbywały się na boisku ze sztuczną trawą, a organizatorem całej imprezy był Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. W pierwszym spotkaniu podopieczni opiekuna Przemysława Ciurskiego pechowo przegrali 3:1 z Zespołem Szkół Zawodowych późniejszym triumfatorem całego turnieju. Honorowym trafieniu w tym spotkaniu popisał się Marcin Nowaka. W kolejnym pojedynku nasz zespół zremisował 0:0 z LO 3. W ostatnim spotkaniu w fazie grupowej nasz zespół potrzebował zwycięstwa z drużyną Zespołu Szkół Rolniczych, aby zając drugie miejsce gwarantujące przejście do dalszej części rozgrywek. Nasi gracze urządzili sobie festiwal strzelecki i w bardzo dobry stylu pokonali drużynę ZSR aż 5:0. W tym meczu 3 bramki zdobył Michał Kumczyk oraz 2 Damian Popiel. Zajęcie drugiego miejsca w grupie dało naszym zawodnikom grę o 3 miejsce w turnieju. Przeciwnikiem w pojedynku o brązowy medal był zespół "Ekonomika". Nasi reprezentanci wygrali 2:1 po bramkach Michał Kumczyka i Damina Popiela i tym samym zajęli 3 miejsce turnieju. Na uroczystości podsumowującej turniej pani starosta Anna Brok oraz organizatorzy wręczyli naszej drużynie okazały puchar oraz piłkę. Wszyscy zawodnicy oraz opiekun zespołu przyłączają się do życzeń dla pana dyrektora Tomasza Kuziaka, który obchodzi w dniu dzisiejszym urodziny.

Górny rząd od lewej: Opiekun Przemysław Ciurski, Michał Kumczyk, Damian Popiel, Marcin Nowak, Marek Serwach, Dawid Marciszak,
Dolny rząd od lewej: Bartek Markocki, Bartek Łopatka, Konrad Marek, Kacper Marek.