Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Luty 19 2020 02:19:18
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

LOGOWANIE DO DZIENNIKA

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

PRoLOG
REKRUTACJA

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Poradnik kandydata

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2019/20PODRĘCZNIKI kl. 1 - DO 4 LICEUM


TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

SPORTS FUSION po raz trzeci i piętnasty!
Współpraca z zagranicą II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie organizuje XV jubileuszową edycję Międzynarodowego Projektu SPORTS FUSION, która odbędzie się w dniach 16-22 października 2011 w naszym mieście.

Projekt zaistniał po raz pierwszy w 1997 roku w Derby w Anglii, partnerskim regionie miasta Głogowa - Ambervalley. W projekcie uczestniczą dziesięcioosobowe grupy uczniów z pięciu krajów: Anglii – inicjatora projektu, Niemiec, Francji, Holandii oraz Polski. Celem projektu jest integracja młodzieży europejskiej poprzez sport i komunikowanie się w języku angielskim.

Co roku trwająca 7 dni impreza organizowana jest w jednym z wyżej wymienionych krajów. Uczniowie tworzą pięć międzynarodowych drużyn, które biorą udział w przewidzianych programem rozgrywkach sportowych oraz zajęciach dodatkowych, sprzyjających kulturowej integracji uczestników.
Program tegorocznego SPORTS FUSION przewiduje: zawody pływackie, lekkoatletyczne oraz gry zespołowe: piłkę ręczną oraz piłkę nożną halową.

W roku 2001 i 2007 II Liceum podjęło trud organizacji kolejnych edycji SPORTS FUSION. Organizator przedsięwzięcia odpowiedzialny jest nie tylko za program sportowo - kulturalny, umożliwiający jak najlepszą integrację uczestników, ale również za zapewnienie noclegów, wyżywienia oraz transport grup z i na lotniska. Obydwie głogowskie edycje SPORTS FUSION zakończyły się dużym sukcesem. Doskonała organizacja zajęć sportowych, udostępnienie Głogowskich Obiektów Sportowych, patronat, Starosty Powiatu Głogowskiego, Prezydenta Miasta Głogowa oraz zaangażowanie uczniów i nauczycieli, umożliwiło przeprowadzenie imprez, które pozostały w pamięci uczestników do dziś, służąc jednocześnie promocji naszego regionu w Unii Europejskiej.

Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie zdobyte w czasie organizacji poprzednich edycji SPORTS FUSION, udział w imprezach odbywających się w innych krajach oraz wsparcie sponsorów, umożliwią zorganizowanie wydarzenia, które stanie się wzorem do naśladowania dla organizatorów kolejnych edycji projektu.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
2,387,083 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005