Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Luty 19 2020 01:16:55
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

LOGOWANIE DO DZIENNIKA

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

PRoLOG
REKRUTACJA

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Poradnik kandydata

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2019/20PODRĘCZNIKI kl. 1 - DO 4 LICEUM


TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Warszawski sen
wydarzenia szkolneCo roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Głogowie odbywają się wycieczki uczniów z fakultetów: WOS i historia. W tym roku panie: K. Zawadzka, K. Duziak i A. Król zorganizowały niezapomnianą wycieczkę do Warszawy, która odbyła się w dniach 7, 8, 9 listopada 2012 roku.
Pierwszego dnia największe wrażenie zrobiło na nas Muzeum Powstania Warszawskiego. Wystawy, wspaniały przewodnik oraz poruszający film spowodowały, że każdy z nas długo jeszcze przeżywał losy mieszkańców okupowanej Warszawy. Następnie pojechaliśmy do Sejmu, po którym oprowadzała nas głogowska posłanka pani Ewa Drozd. Podobnie jak w ubiegłym roku – trafiliśmy na obrady, których przebieg obserwowaliśmy z galerii dla publiczności. Pierwszego dnia zwiedziliśmy tez Giełdę Papierów Wartościowych oraz Stadion Narodowy. Pani przewodnik oprócz miejsc, które znamy z relacji telewizyjnych pozwoliła nam zobaczyć szatnie sportowców i miejsca, gdzie przebywały poszczególne reprezentacje podczas Euro 2012.
Program drugiego dnia był równie bogaty. Zwiedziliśmy letnią rezydencję Stanisława Augusta Poniatowskiego w Łazienkach (tam spotkaliśmy Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego), a potem dobrze bawiliśmy się w Centrum Nauki Kopernik. Wieczorem przeszliśmy na Plac Zamkowy, gdzie podziwialiśmy Zamek Królewski i kolumnę Zygmunta III. Nocną panoramę miasta podziwialiśmy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Po ciężkim dniu był także czas na odpoczynek w Złotych Tarasach.
Ostatniego dnia naszej wycieczki byliśmy w Pałacu Wilanowskim, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Tam za sprawą pani przewodnik, która ujęła nas sposobem bycia i podejściem do młodzieży, poznawaliśmy historię miłości Jana III Sobieskiego i Marysieńki. Następnie odwiedziliśmy Świątynię Opatrzności Bożej i Panteon Wielkich Polaków, w którym znajdują się groby m.in. ks. Jana Twardowskiego, Ryszarda Kaczorowskiego oraz relikwie bł. Jana Pawła II i Jerzego Popiełuszki.
Tym akcentem zakończyła się nasza wyprawa do stolicy. Mimo kończącego się wyjazdu dobry humor nie odstępował nikogo z nas. Wycieczka była dowodem, że można się dobrze bawić poznając historię naszego kraju. Niewątpliwie wycieczkę uznajemy za bardzo udaną i czekamy na kolejną – tym razem do Krakowa.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
2,386,959 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005