Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Listopad 15 2018 12:32:04

PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2018/19

PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2018/19

PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2018/19

Rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji

3 maja 2018 r. odbyły się uroczystości patriotyczne w rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Młodzież naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w tym wydarzeniu.
WYSTAWA "AUTYZM NA NIEBIESKO"

Od 19.04 gości w naszej szkole wystawa prac plastycznych symbolizujących autyzm, a więc wszystko utrzymane jest w kolorze niebieskim. Zatytułowaliśmy ją "Autyzm na niebiesko". Wykonawcami prac są uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, a inicjatorką "wypożyczenia" wystawy jest pani Renata Skrzypczak- Perełkiewicz, nauczyciela plastyki z tej szkoły. Naszym skromnym wkładem są informacje na temat autyzmu, aby oswajać uczniów naszej szkoły z tym zjawiskiem. Są to prace uczniów z różnych klas, będących pod opieką różnych nauczycieli.

Prace są piękne i bardzo oryginalne! Serdecznie dziękujemy!
GŁOGÓW NA NIEBIESKO Z II LO

Nasza szkoła wchodzi w mowy etap działalności. Mamy bowiem ucznia z autyzmem, który wysoko funkcjonuje i przystąpi w tym roku do matury. Warto więc wiedzieć więcej na temat autyzmu i są ku temu różne okazje.

8 kwietnia II LO włączyło się w przygotowany przez Stowarzyszenie "Niebieska Przystań" Dzień Autyzmu. O godzinie 13.00 pod ratuszem dzieci wypuściły w niebo niebieskie baloniki z marzeniami (bowiem niebieski to symboliczny kolor autyzmu), a grupa teatralna z II LO pod opieką Joanny Lehman przedstawiła happening pt. "Tafla szkła" pokazujący, jak czują się osoby dotknięte tym zespołem. Po niebieskim marszu przez miasto na stadionie odbył się festyn z wieloma atrakcjami (najważniejszą był mecz dzieci i członków Stowarzyszenia z pierwszym składem kadry Chrobrego Głogów), a przed występem chóru gospel Space of Grace nasza uczennica Sara Wiśniewska wyrecytowała wiersz mówiący o dzieciach z zespołem Downa oraz autyzmem pt. "Rozmowa". Dziękujemy organizatorom za chwile wzruszeń oraz możliwość dowiedzenia się, czym jest autyzm
DRZWI OTWARTE II LO!!!!!!!!!!!!!!!!
kliknij tutaj DRZWI OTWARTE
Drzwi Otwarte
Drodzy Absolwenci!
AbsolwenciZapraszamy do zapoznania się z treścią

ogłoszenia

Wesołych Świąt

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".

Apel o Żołniarzach Wyklętych

Grupa uczniów II LO w dniu 23 marca wzięła udział w apelu o Żołnierzach Wyklętych realizowanego w ramach projektem "Byś jak Zośkowiec". Uczniowie mieli przyjemność poznać uczestniczę Powstania Warszawskiego Panią Marię Urbaniec-Downarowicz pseudonim "Myszka" oraz wykonać dla Niej kilka piosenek i wierszy o tematyce wojennej. Apel odbył się we Wrocławiu w budynku Radio Wrocław, gdzie zostały przeprowadzone nagrania i wywiady z naszymi uczniami.
Dzień liczby PI w II LO!!!

14 marca 2018 r. DZIEŃ LICZBY PI!!!
1) W tym dniu odbędzie się sprzedaż losów (każdy los wygrywa) w cenie 3,14 zł w zaokrągleniu 3zł – dochód przekazany będzie na cel charytatywny
Wśród losów są karteczki „nieprzygotowania” – można wykorzystać jedną karteczkę jako „np” na jednej lekcji do 23 marca! Są również inne atrakcyjne nagrody!
Wszystko odbywać się będzie na parterze (kl.1c)
2) Prace plastyczne należy składać w sali nr 26 lub 23 do trzeciej godziny lekcyjnej, a ciasta od godz.7.30 na parterze
3) Na 3-ciej godzinie lekcyjnej – konkurs matematyczny –2 przedstawicieli każdej klasy z długopisami i kalkulatorami oraz 3 osoby ze zszywaczami, zszywkami, klejem i ołówkami (sala nr 23)
4) Na 4 –tej godzinie lekcyjnej zapraszamy reprezentanta każdej klasy o zapisanie rozwinięcia liczby pi (sala nr 23) oraz 2 osoby z każdej klasy (najlepiej humaniści) z ołówkami (sala nr 23)
5) Na 5-tej godzinie lekcyjnej zapraszamy reprezentantów klas do recytacji „piwiersza”-wiersze należy napisać na kartkach i oddać nauczycielom matematyki (sala nr 23)
Rekolekcje dla Szkół Średnich - zapowiedź
Już wkrótce, 26-28 marca w hali widowiskowo-sportowej odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkół Średnich w Głogowie. Poprowadzi je Arkadio (Arkadiusz Zbozień), raper, freestylowiec, mówca. Autor pięciu płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień) zachęcającymi do pozytywnych zmian w życiu. Szczęśliwy mąż i tata.
Linki promujące wydarzenie:
- https://www.youtube.com/watch?v=XZSJprzdMvA
- https://www.youtube.com/watch?v=BpJCHJ_O3cE
-https://www.youtube.com/watch?v=cWO5V6bdo88
-https://www.youtube.com/watch?v=WMZxvx0u4w8
- https://www.youtube.com/watch?v=SrBksl2z7Ls
W ramach obecności ARKADIO w Głogowie zaplanowany jest także koncert otwarty dla mieszkańców Głogowa w poniedziałek (26 marca) o godz. 19:00 w hali widowiskowo-sportowej oraz spotkanie w PWSZ we wtorek (27 marca) o godz. 12:00.
Zebrania z rodzicami odbędą się 20 marca 2018r.(wtorek)
Strona 2 z 42 < 1 2 3 4 5 > >>