Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Lipiec 27 2017 06:33:07
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2017/18
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

W odwiedzinach u Seniorów

W piątek (2 XII) grupa wolontariuszek z naszej szkoły po raz kolejny wybrała się do głogowskiego Domu Pomocy Społecznej. Przygotowaliśmy krótki program artystyczny oraz warsztaty związane z wykonaniem świątecznych świeczników. Zaproponowaliśmy również drobne zabiegi kosmetyczne, np. masaż rąk. Mieszkańcy zareagowali na nasze odwiedziny bardzo ciepło i przyjaźnie. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im radość!
Święto Niepodległości
wydarzenia szkolne
Młodzież naszej Szkoły na uroczystościach 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Konkurs Historyczny
wydarzenia szkolne
11 listopada 2016 r. na uroczystej sesji Rady Miasta i Rady Powiatu wręczono wyróżnienia laureatom I Powiatowego Konkursu Boje Polakow od Powstania Wielkopolskiego do Powstania Warszawskiego. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Mikołaj Drop uczeń klasy pierwszej c naszego Liceum.
XIX DFN

W II LO w Głogowie od 19.10. do 21.10.2016 kolejny raz gościliśmy wykładowców z wrocławskich uczelni w ramach
XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zaproponowanych formach pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań. Tematy tegorocznych wykładów to: Śladami zapomnianych zabytków sakralnych Głogowa, O pożytkach z błędów w nauce, DNA – magiczne litery, Złoto w naturze i w kulturze.
W tym roku wykłady poprowadzili: prof. Kazimierz Orzechowski, dr Monika Chaszczewska- Markowska, mgr Antoni Stryjewski.
Wyjazd do Parku Trampolin
Sport szkolny
13.10.2016 r. 49 uczniów klas: 2a, 2b, 2c i 2d wzięło udział w wycieczce do Parku Trampolin
we Wrocławiu
w celu poznania nowych form aktywności fizycznej. Zachęcamy innych uczniów do udziału w takich zajęciach.
Święto dyni
wydarzenia szkolne
25.10.2016 r po raz kolejny odbyło się Święto Dyni. Uczniowie przygotowali prezentację na temat walorów zdrowotnych i żywieniowych tego warzywa. Można było podziwiać różne odmiany tej rośliny i spróbować rozmaitych specjałów przygotowanych na bazie dyni przez uczniów, ich rodziny i opiekunki święta.
Otrzęsiny klas pierwszych!
wydarzenia szkolne
W październiku 2016r. jak co roku odbyły się OTRZĘSINY klas pierwszych!
Klasa II D przygotowała różne ciekawe konkurencje: zostały odegrane scenki związane z przebraniem każdej klasy, wszyscy uczniowie klas pierwszych musieli wykonać " ogon" z rolek do papieru.
Było mnóstwo konkursów sprawnościowych, które angażowały wielu " Pierwszaków", a w niektórych brały udział całe klasy. Wszyscy dobrze się bawili.
Po zliczeniu punktów okazało się, że Otrzęsiny w roku szkolnym 2016/2017 wygrała klasa 1D !!!!! W nagrodę uczniowie tej klasy organizują Otrzęsiny w przyszłym roku szkolnym oraz idą z wychowawcą na pizzę
Zabawa była przednia, dała nam wiele radości, na twarzach uczniów cały czas gościł uśmiech!
Konkurs matematyczny Oxford
Matematyka
7 listopada 2016r. w II LO w Głogowie odbył się konkurs matematyczny Oxfordplus.
Do konkursu przystąpiło 36 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy w ciągu 45 minut musieli rozwiązać test składający się z 25 zadań. Mamy nadzieję, że poradzili sobie z zadaniami. Trzymamy kciuki! Wyniki konkursu już wkrótce...
Jesienią góry są najszczercze
wydarzenia szkolne

27 i 28 października 2016r. klasa 3c wraz z wychowawcą Anna Pieńkowską - Piwko wybrała się na podbój gór. Pierwszego dnia byliśmy w Karkonoszach. Zwiedziliśmy kościół Wang oraz malowniczo położone w górach schronisko Samotnia. Drugiego dnia przenieśliśmy się w inne pasmo górskie - Rudawy Janowickie. Zwiedziliśmy teren wokół schroniska Szwajcarka oraz zdobyliśmy jeden ze szczytów - Sokoliki. W drodze powrotnej zajechaliśmy nad Kolorowe Jeziorka. Codziennie również spotykaliśmy się przy ognisku, gdzie można było sobie upiec kiełbaski, pośpiewać i pograć na gitarze.
Pogoda była piękna, a krajobrazy przepiękne - prawdziwa Złota Polska Jesień...
W wędrowaniu towarzyszyła nam oczywiście przewodniczka górska pani Ala Szymańska, za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia w Czytaj więcej...
Dzień Dawcy Szpiku
wydarzenia szkolne
Uczniowie i nauczyciele II LO w Głogowie wspólnie z Fundacją DKMS Polska zorganizowali Dzień dawcy szpiku. Akcja, prowadzona na terenie naszego miasta , dedykowana była10-letniemu Michałowi, któremu życie uratuje tylko przeszczep.
W wyniku akcji bank potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystychzwiększył się już o ponad 1000 osób.
Dziękujemy wszystkim, którzy chcą nieść pomoc chorym na nowotwory krwi, a szczególnie Staroście Głogowskiemu Panu Jarosławowi Dudkowiakowi, który objął Patronat nad naszą akcją.

Bardzo dziękujemy Wam drodzy Wolontariusze za pomoc, dobre serce, wsparcie i ogromną pracę jaką włożyliście w to , aby ta akcja przyniosła oczekiwany efekt. Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania

Za okazaną pomoc w imieniu Organizatorów i Rodziców Michałka DZIĘKUJEMY!!!

Osoby , którym nie udało się wziąć udziału w akcji zachęcamy do rejestracji na stronie www.dkms.pl. Wielu chorych czeka na swojego dawcę.

Zdjęcia w Czytaj więcej...
Koncert dla Michała
wydarzenia szkolne28 października 2016 roku w MOKU odbył się koncert zorganizowany przez Ziemowita Ratajczaka i Jakuba Binkowskiego poświęcony promocji akcji "Pomóż Michałowi i innym".
Publiczność dopisała, artyści stanęli na wysokości zadania,a między występami omówiono przyczyny akcji, zasady funkcjonowania DKMS, metody pobierania komórek macierzystych.
Wystąpiła też biorczyni i dawca szpiku, którzy na swoich przykładach przybliżyli zebranym gościom jak wygląda pobieranie szpiku oraz przeszczep.
Na scenę została zaproszona Rodzina małego Michałka - brat, babcia i dziadek, którzy wystąpili z bardzo wzruszającym apelem o rejestrację, aby uratować chorego Michała...

Zdjęcia w Czytaj dalej...
Strona 3 z 37 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,557,701 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005