Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Kwiecień 09 2020 03:12:31
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

LOGOWANIE DO DZIENNIKA

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

PRoLOG
REKRUTACJA

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Poradnik kandydata

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2019/20PODRĘCZNIKI kl. 1 - DO 4 LICEUM


TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Poezja pełna słońca i optymizmu...


W słoneczny poranek, ósmego czerwca klasy Ie i IIe uczestniczyły w spotkaniu z grupą czterech poetek, którym przewodziła Pani Anna Nawrocka- laureatka Głogowskich Konfrontacji Literackich, debiutująca w 2017r. tomikiem „Cztery czwarte”. Autorki opowiadały o początkach własnej drogi twórczej, źródłach inspiracji, metodach pracy. Odczytały także kilka swoich wierszy i zachęciły do podejmowania prób poetyckich. Spotkanie upłynęło w miłej i swobodnej atmosferze.
Tak pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów...

Choć maturalne zmagania już za nimi, chcielibyśmy przypomnieć, jak przebiegało pożegnanie klas trzecich i przywołać raz jeszcze chwile pełne wzruszeń...Uroczysta gala odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, w obecności Dyrekcji II LO, grona pedagogicznego, reprezentantów Starostwa Powiatowego , a także Rodziców oraz uczniów klas drugich. Część oficjalną pożegnania wypełniły przemówienia (m.in. Pana Dyrektora T.Kuziaka), wręczenie dyplomów i nagród dla najzdolniejszych uczniów, którzy wpisywali się także do Złotej Księgo Absolwentów Szkoły. Wyróżniono również osoby odnoszące sukcesy sportowe, artystyczne, angażujące się społecznie. Następnie nadszedł moment wręczenia świadectw ukończenia szkoły...
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości, a naszym maturzystom życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników!
NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu " Polak, Węgier ... Węgrzy w Legionach Polskich w latach 1914-1918". Organizatorami konkursu było Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie oraz Węgierski Instytut Kultury w Warszawie. Konkurs wpisuje się w cykl imprez związanych ze 100-leciem odzyskanie niepodległości, które obchodzimy w tym roku. 11 maja br. w Sławie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zajął Wojtek Murak, a trzecie Kasia Wawryn. Oboje w nagrodę wezmą udział w Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy Laureatom.
Rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji

3 maja 2018 r. odbyły się uroczystości patriotyczne w rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Młodzież naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w tym wydarzeniu.
WYSTAWA "AUTYZM NA NIEBIESKO"

Od 19.04 gości w naszej szkole wystawa prac plastycznych symbolizujących autyzm, a więc wszystko utrzymane jest w kolorze niebieskim. Zatytułowaliśmy ją "Autyzm na niebiesko". Wykonawcami prac są uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, a inicjatorką "wypożyczenia" wystawy jest pani Renata Skrzypczak- Perełkiewicz, nauczyciela plastyki z tej szkoły. Naszym skromnym wkładem są informacje na temat autyzmu, aby oswajać uczniów naszej szkoły z tym zjawiskiem. Są to prace uczniów z różnych klas, będących pod opieką różnych nauczycieli.

Prace są piękne i bardzo oryginalne! Serdecznie dziękujemy!
GŁOGÓW NA NIEBIESKO Z II LO

Nasza szkoła wchodzi w mowy etap działalności. Mamy bowiem ucznia z autyzmem, który wysoko funkcjonuje i przystąpi w tym roku do matury. Warto więc wiedzieć więcej na temat autyzmu i są ku temu różne okazje.

8 kwietnia II LO włączyło się w przygotowany przez Stowarzyszenie "Niebieska Przystań" Dzień Autyzmu. O godzinie 13.00 pod ratuszem dzieci wypuściły w niebo niebieskie baloniki z marzeniami (bowiem niebieski to symboliczny kolor autyzmu), a grupa teatralna z II LO pod opieką Joanny Lehman przedstawiła happening pt. "Tafla szkła" pokazujący, jak czują się osoby dotknięte tym zespołem. Po niebieskim marszu przez miasto na stadionie odbył się festyn z wieloma atrakcjami (najważniejszą był mecz dzieci i członków Stowarzyszenia z pierwszym składem kadry Chrobrego Głogów), a przed występem chóru gospel Space of Grace nasza uczennica Sara Wiśniewska wyrecytowała wiersz mówiący o dzieciach z zespołem Downa oraz autyzmem pt. "Rozmowa". Dziękujemy organizatorom za chwile wzruszeń oraz możliwość dowiedzenia się, czym jest autyzm
DRZWI OTWARTE II LO!!!!!!!!!!!!!!!!
kliknij tutaj DRZWI OTWARTE
Drzwi Otwarte
Drzwi Otwarte
Drodzy Absolwenci!
AbsolwenciZapraszamy do zapoznania się z treścią

ogłoszeniaWesołych Świąt

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".


Apel o Żołniarzach Wyklętych

Grupa uczniów II LO w dniu 23 marca wzięła udział w apelu o Żołnierzach Wyklętych realizowanego w ramach projektem "Byś jak Zośkowiec". Uczniowie mieli przyjemność poznać uczestniczę Powstania Warszawskiego Panią Marię Urbaniec-Downarowicz pseudonim "Myszka" oraz wykonać dla Niej kilka piosenek i wierszy o tematyce wojennej. Apel odbył się we Wrocławiu w budynku Radio Wrocław, gdzie zostały przeprowadzone nagrania i wywiady z naszymi uczniami.
Strona 3 z 43 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
2,396,456 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005