Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Kwiecień 23 2017 09:51:06
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2016/17
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Radio od kuchni
14 czerwca 2016 r. wzięliśmy udział w warsztatach „Radio od kuchni” zorganizowanych przez Pana Pawła Roszaka – naszego polonistę. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda miejsce, w którym każdego dnia radiowcy przygotowują audycje, reportaże czy informacje. Dostaliśmy niełatwe zadanie. Mieliśmy przygotować i zredagować informację, nagrać ją i przygotować do emisji. Odsłuchanie naszych głosów wywołało wiele emocji, śmiechom nie było końca… Na pewno pojawimy się ponownie w redakcji i zmierzymy się ze słowem i dźwiękiem.
Basia Potomska, IA
Dzień zdrowej zywności
wydarzenia szkolneW dniach 08- 09.06.2016 r. w naszej szkole odbyły się Dni Zdrowej Żywności pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego tj. Anna Bernat oraz Dagmara Wandycz. Uczennice klas I i II wraz z nauczycielami przygotowały zdrową żywność , m.in. : koktajle owocowe, kanapki , ciasta różnego rodzaju, ciasteczka zbożowe, musy owocowe oraz warzywa pod wszelką postacią. Dzięki tej akcji uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie zasady zdrowej żywności, poznać nowe smaki, jak również wdrożyć do swoich posiłków wiele ciekawych pomysłów. Akcja ta miała na celu uświadomienie uczniom jak ważne dla zdrowia i życia człowieka jest zdrowe odżywianie.
Nasi absolwenci wśród najlepszych!!
AbsolwenciTak wyglądają najlepsi na świecie matematycy specjalizujący się w teorii prawdopodobieństwa.

Wśród nich Rafał Kulik, absolwent II LO z 1993 roku. Jako uzdolniony matematycznie uczeń ukończył naszą szkołę w 3 lata - wtedy obowiązywał system czteroletni. Po doktoracie z matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim pracuje od lat jako profesor na Uniwersytecie Ottawa w Kanadzie i na swoim koncie ma już kolejnych samodzielnych pracowników naukowych w swojej dziedzinie.

Więcej na temat ZOBACZ TUTAJ!Prof. Rafał Kulik - w pierwszym rzędzie trzeci od prawej. W czasie światowej konferencji matematycznej
poświęconej teorii prawdopodobieństwa.
Drzwi otwarte - podsumowanie
Drzwi OtwarteZa nami "Dzień otwartych drzwi" - dziękujemy dyrektorom i nauczycielom gimnazjów za umożliwienie odwiedzenia naszej szkoły i oczywiście pozdrawiamy tłumy gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że ta forma spotkań z uczniami i nauczycielami pozwoli podjąć ostateczną decyzje dotyczącą wyboru szkoły.

Gimnazjalisto bądź rozsądny!

Żadna szkoła nie wie jaki jest próg punktowy, który gwarantuje w tym roku dostanie się do szkoły! Przecież nawet sam jeszcze nie wiesz jak Ci poszedł egzamin gimnazjalny! Jeśli jesteś dobrym, czwórkowym uczniem, to oznacza, że Twój wynik też będzie podobny - na pewno dostaniesz się do naszej szkoły. „czerwony pasek” to tylko dodatkowy atut, a nie wymóg dostania się do II LO w Głogowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Tomasz Kuziak
Dyrektor
Serduszko dla każdego!
wydarzenia szkolne
W dniach od 4 do 6 kwietnia po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję charytatywną „ Kup serduszko”. W tym roku była ona związana z pomocą dla małego Maksa, chorującego na nowotwór oka. Ze sprzedaży serduszek zebraliśmy 5oo zł.
Do akcji przyłączyła się także pani Dagmara Wandycz, która zachęciła dziewczyny z klasy 2b, aby zorganizowały kiermasz wielkanocny i sprzedawały przepyszne ciasta i babeczki. Udało się im zebrać 273 zł.
Razem przekazaliśmy więc na leczenie Maksia – 773zł !!! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze akcje !!! Liczymy na Was w przyszłości !!!
Szkolna Grupa Wolontariacka
Przegląd twórczosci 2016

Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę Przeglądem Twórczości.
06.04.2016 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie pojawili się pasjonaci teatru, muzyki zarówno rozrywkowej jak i poważnej, świata mody, tańca oraz rękodzieła i udowodnili, że uczniowie II LO to osobowości z ogromną pasją i wieloma talentami. Na scenie zachwycili nas wieloletni bywalcy Przeglądu, ale również pojawiły się nowe twarze. Szeroki wachlarz występów dostarczył naszym uczniom oraz zaproszonym gościom porządną dawkę emocji i pozytywnych wrażeń.
Wszystkim artystom dziękujemy za udane występy, jednocześnie mając nadzieję na więcej w przyszłym roku.
Ogromne podziękowania należą się także bohaterom drugiego planu, uczniom klas ID, IID, oraz IIID, bo bez ich technicznej pomocy nie dalibyśmy rady!!


Opiekunowie Przeglądu: Agnieszka Ryfiak i Anna Bernat - serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Do zobaczenia w przyszłym roku!!!
Dzień otwartych drzwi
Drzwi OtwarteSerdecznie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do odwiedzenia naszej szkoły o godz. 12.30, w czwartek 28 kwietnia 2016r.
Dzień otwartych drzwi będzie okazją do zaprezentowania kandydatom pełnej oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej, osiągnięć szkoły oraz do spotkań z uczniami naszego liceum i gronem pedagogicznym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na Facbooka


Zobacz plakat
Próbne matury z matematyki
NaukaPodobnie jak w latach ubiegłych portal zadania.info planuje zorganizować próbne egzaminy maturalne z matematyki. W sumie odbędzie się 8 takich próbnych matur: 27 lutego, 5, 12, 19 marca oraz 2, 9, 16, 23 kwietnia.
Zasady próbnego egzaminu będą analogiczne jak w latach ubiegłych, to znaczy:
w sobotę, przed godz. 900, zamieścimy przykładowe zestawy zadań maturalnych. Zestawy będą dwa: jeden dla poziomu podstawowego, drugi dla rozszerzonego,
w niedzielę, po godz. 16.00, zamieścimy pełne rozwiązania wszystkich zadań.

Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić stopień swojego przygotowania do matury bez wychodzenia z domu. Zadania rozwiążecie w dogodnym dla Was terminie.
SZKOLNY BOOKCROSSING
OgłoszeniaNa drugim piętrze naszej szkoły pojawiły się półki, a na nich książki i czasopisma, z których każdy może korzystać. To piękna idea o nazwie bookcrossing. Chodzi o to, by dzielić się książkami. Każdy może wziąć z tych półek dowolny egzemplarz. Każdy też może dołożyć książkę lub czasopismo, które nie jest mu więcej potrzebne, a inni może chętnie by przejrzeli. Oby te półki szybko się zapełniały i równie szybko opróżniały!
AKUSTYCZNA WYCIECZKA
Nauka19.02 15-osobowa grupa naszych uczniów była na naukowej wycieczce we Wrocławiu. Najpierw zwiedzaliśmy HUMANITARIUM, gdzie można samodzielnie eksperymentować przy wielu stoiskach w bardzo ciekawy sposób. Kolejnym etapem był Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie obejrzeliśmy m. in. specjalne pomieszczenia do badań akustycznych. Oprowadzał nas Michał Łuczyński (pierwszy z lewej na zdjęciu) - nasz absolwent, który pozostawił po sobie w szkole oprócz wielu wspomnień na przykład zegar słoneczny i swój wkład do galerii zdjęć astronomicznych.Serdeczne dzięki!
Wyjście do Sądu
wydarzenia szkolneW czwartek 28.01.2016r. uczniowie z grupy rozszerzonej WOS pod opieką p. Krzysztofy Duziak spotkali się z sędzią Sądu Rejonowego w Głogowie p. Jerzym Mudrykiem. Młodzież przygotowała wiele pytań, na które szczegółowo oraz na przykładach z własnej pracy, odpowiadał sędzia. Najwięcej pytań dotyczyło spraw związanych z prawem karnym i cywilnym oraz bieżących wydarzeń związanych z jurysdykcją w Polsce. Młodzież miała również okazję wziąć udział w rozprawie dotyczącej rozboju w podgłogowskiej miejscowości oraz w posiedzeniu sądu dotyczącym wydania wyroku w trybie art.335 par.1 KPK w ramach dobrowolnego poddania się karze przez innego oskarżonego o posiadanie środków odurzających.
Kolejna lekcja wiedzy o społeczeństwie w sądzie odbędzie się dnia 25.02.2016r.
Strona 4 z 36 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,478,952 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005