Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Maj 29 2017 03:50:48
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2016/17
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Zostań potencjalnym dawcą szpiku!
wydarzenia szkolneJuż 6 listopada, od godziny 10 do 16, w naszej szkole będzie mieli możliwość zarejestrowania się, jako potencjalni dawcy szpiku. Pierwszy etap rejestracji opiera się na pobraniu wymazu (wewnętrzna strona policzka) lub 4 ml krwi. Nasze liceum rozpropagowało akcję oddawania szpiku w całym mieście - 6 listopada rejestracja odbędzie się również w galerii Glogovia, od godziny 10 do 20. Celem wydarzenia jest odnalezienie dawcy niespokrewnionego, dla 10-letniego Michała.


Koniecznie zobacz film!
Wślij kartkę do powstańca
Pamięć i HistoriaNasza szkoła przyłącza się do akcji "Wyślij kartkę do powstańca". Chcemy w ten sposób uhonorować żyjących uczestników powstania warszawskiego. O szczegółach można się dowiedzieć na stronie BohaterON.pl oraz w szkolnej bibliotece-codziennie na długiej przerwie. Warto wiedzieć, że jedną z promotorek akcji jest absolwentka naszego liceum.Tomasz Kuziak

Rozpoczęcie roku
wydarzenia szkolneJaki będzie ten nowy rok szkolny? Co nam przyniesie? To pytanie, które każdego roku stawiamy sobie wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy. Mamy wiele oczekiwań i marzeń. To właśnie one powodują, że wszyscy z nadzieją na ich spełnienie rozpoczynamy Rok Szkolny 2016/2017.
Wszystkim uczniom składam życzenia pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń, życzę również, by Waszych dni nie wypełniała tylko nauka, byście znaleźli czas na ulubione zajęcia i przyjaźń.
Pozdrawiam Waszych Rodziców oraz Nauczycieli, życząc im niezliczonych powodów do dumy i radości z Waszych sukcesów.

Tomasz Kuziak
Dyrektor
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17
Drzwi OtwarteSpotkanie uczniów kl. 1 z wychowawcami odbędzie się 29 sierpnia o godz. 11.00

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016-17 dla uczniów kl. 1 , 2 i 3 II LO - 1 września godz. 8.30

Tomasz Kuziak
Dyrektor
To nie tak dawno, jest właśnie Trzy Dni Później...
AbsolwenciBędzie już prawie 20 lat, jak Marta Groffik i Joanna Piwowar jako uczennice II LO zachwycały nas swoimi głosami w czasie Prezentacji Artystycznych II LO. Od lat tworzą z Martą Piwowar grupę "Trzy Dni Później", która nagrywa swój kolejny album. Teraz będzie o Głogowie.

Zakończenie Roku Szkolnego
OgłoszeniaUroczyste zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 8.30 na boisku szkolnym.
Wycieczka do Dalkowa
wydarzenia szkolne
Dnia 16 czerwca 2016r. klasa 2c wraz z opiekunami p. Anna Pieńkowską-Piwko oraz p. Magdaleną Nierychłą wybrała się do Dalkowa. Uczestniczyliśmy tam w grze terenowej wokół zamku. Każda drużyna miała za zadanie odnaleźć ukryty skarb i każdej się to udało! Ta która jako pierwsza wykonała to zadanie otrzymała nagrodę główną. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia:) Po tak wyczerpującej zabawie nastał czas na odpoczynek. Pod wiatą u pana Płochy rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Śpiewaliśmy i graliśmy na gitarze. A że pogoda była wspaniała to opalaliśmy się na kocach. I tak oto poczuliśmy już wakacje ...
Radio od kuchni
14 czerwca 2016 r. wzięliśmy udział w warsztatach „Radio od kuchni” zorganizowanych przez Pana Pawła Roszaka – naszego polonistę. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda miejsce, w którym każdego dnia radiowcy przygotowują audycje, reportaże czy informacje. Dostaliśmy niełatwe zadanie. Mieliśmy przygotować i zredagować informację, nagrać ją i przygotować do emisji. Odsłuchanie naszych głosów wywołało wiele emocji, śmiechom nie było końca… Na pewno pojawimy się ponownie w redakcji i zmierzymy się ze słowem i dźwiękiem.
Basia Potomska, IA
Dzień zdrowej zywności
wydarzenia szkolneW dniach 08- 09.06.2016 r. w naszej szkole odbyły się Dni Zdrowej Żywności pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego tj. Anna Bernat oraz Dagmara Wandycz. Uczennice klas I i II wraz z nauczycielami przygotowały zdrową żywność , m.in. : koktajle owocowe, kanapki , ciasta różnego rodzaju, ciasteczka zbożowe, musy owocowe oraz warzywa pod wszelką postacią. Dzięki tej akcji uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie zasady zdrowej żywności, poznać nowe smaki, jak również wdrożyć do swoich posiłków wiele ciekawych pomysłów. Akcja ta miała na celu uświadomienie uczniom jak ważne dla zdrowia i życia człowieka jest zdrowe odżywianie.
Nasi absolwenci wśród najlepszych!!
AbsolwenciTak wyglądają najlepsi na świecie matematycy specjalizujący się w teorii prawdopodobieństwa.

Wśród nich Rafał Kulik, absolwent II LO z 1993 roku. Jako uzdolniony matematycznie uczeń ukończył naszą szkołę w 3 lata - wtedy obowiązywał system czteroletni. Po doktoracie z matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim pracuje od lat jako profesor na Uniwersytecie Ottawa w Kanadzie i na swoim koncie ma już kolejnych samodzielnych pracowników naukowych w swojej dziedzinie.

Więcej na temat ZOBACZ TUTAJ!Prof. Rafał Kulik - w pierwszym rzędzie trzeci od prawej. W czasie światowej konferencji matematycznej
poświęconej teorii prawdopodobieństwa.
Drzwi otwarte - podsumowanie
Drzwi OtwarteZa nami "Dzień otwartych drzwi" - dziękujemy dyrektorom i nauczycielom gimnazjów za umożliwienie odwiedzenia naszej szkoły i oczywiście pozdrawiamy tłumy gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że ta forma spotkań z uczniami i nauczycielami pozwoli podjąć ostateczną decyzje dotyczącą wyboru szkoły.

Gimnazjalisto bądź rozsądny!

Żadna szkoła nie wie jaki jest próg punktowy, który gwarantuje w tym roku dostanie się do szkoły! Przecież nawet sam jeszcze nie wiesz jak Ci poszedł egzamin gimnazjalny! Jeśli jesteś dobrym, czwórkowym uczniem, to oznacza, że Twój wynik też będzie podobny - na pewno dostaniesz się do naszej szkoły. „czerwony pasek” to tylko dodatkowy atut, a nie wymóg dostania się do II LO w Głogowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Tomasz Kuziak
Dyrektor
Strona 4 z 36 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,509,379 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005