Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Wrzesień 20 2017 00:29:33
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2017/18
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Konkurs matematyczny Oxford
Matematyka
7 listopada 2016r. w II LO w Głogowie odbył się konkurs matematyczny Oxfordplus.
Do konkursu przystąpiło 36 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy w ciągu 45 minut musieli rozwiązać test składający się z 25 zadań. Mamy nadzieję, że poradzili sobie z zadaniami. Trzymamy kciuki! Wyniki konkursu już wkrótce...
Jesienią góry są najszczercze
wydarzenia szkolne

27 i 28 października 2016r. klasa 3c wraz z wychowawcą Anna Pieńkowską - Piwko wybrała się na podbój gór. Pierwszego dnia byliśmy w Karkonoszach. Zwiedziliśmy kościół Wang oraz malowniczo położone w górach schronisko Samotnia. Drugiego dnia przenieśliśmy się w inne pasmo górskie - Rudawy Janowickie. Zwiedziliśmy teren wokół schroniska Szwajcarka oraz zdobyliśmy jeden ze szczytów - Sokoliki. W drodze powrotnej zajechaliśmy nad Kolorowe Jeziorka. Codziennie również spotykaliśmy się przy ognisku, gdzie można było sobie upiec kiełbaski, pośpiewać i pograć na gitarze.
Pogoda była piękna, a krajobrazy przepiękne - prawdziwa Złota Polska Jesień...
W wędrowaniu towarzyszyła nam oczywiście przewodniczka górska pani Ala Szymańska, za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia w Czytaj więcej...
Dzień Dawcy Szpiku
wydarzenia szkolne
Uczniowie i nauczyciele II LO w Głogowie wspólnie z Fundacją DKMS Polska zorganizowali Dzień dawcy szpiku. Akcja, prowadzona na terenie naszego miasta , dedykowana była10-letniemu Michałowi, któremu życie uratuje tylko przeszczep.
W wyniku akcji bank potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystychzwiększył się już o ponad 1000 osób.
Dziękujemy wszystkim, którzy chcą nieść pomoc chorym na nowotwory krwi, a szczególnie Staroście Głogowskiemu Panu Jarosławowi Dudkowiakowi, który objął Patronat nad naszą akcją.

Bardzo dziękujemy Wam drodzy Wolontariusze za pomoc, dobre serce, wsparcie i ogromną pracę jaką włożyliście w to , aby ta akcja przyniosła oczekiwany efekt. Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania

Za okazaną pomoc w imieniu Organizatorów i Rodziców Michałka DZIĘKUJEMY!!!

Osoby , którym nie udało się wziąć udziału w akcji zachęcamy do rejestracji na stronie www.dkms.pl. Wielu chorych czeka na swojego dawcę.

Zdjęcia w Czytaj więcej...
Koncert dla Michała
wydarzenia szkolne28 października 2016 roku w MOKU odbył się koncert zorganizowany przez Ziemowita Ratajczaka i Jakuba Binkowskiego poświęcony promocji akcji "Pomóż Michałowi i innym".
Publiczność dopisała, artyści stanęli na wysokości zadania,a między występami omówiono przyczyny akcji, zasady funkcjonowania DKMS, metody pobierania komórek macierzystych.
Wystąpiła też biorczyni i dawca szpiku, którzy na swoich przykładach przybliżyli zebranym gościom jak wygląda pobieranie szpiku oraz przeszczep.
Na scenę została zaproszona Rodzina małego Michałka - brat, babcia i dziadek, którzy wystąpili z bardzo wzruszającym apelem o rejestrację, aby uratować chorego Michała...

Zdjęcia w Czytaj dalej...
Wyjście do kina
wydarzenia szkolneW poniedziałek 24 października br. uczniowie klas drugich II Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję obejrzeć w głogowskim kinie Cinema3d polski film pt. "Wołyń", nawiązujący do dramatycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej na tym terenie.
Patriotyczne Śpiewanie „My Pierwsza Brygada”
OgłoszeniaSzanowni Państwo,
w czwartek 10 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w Imparcie
przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu odbędzie się Patriotyczne Śpiewanie „My Pierwsza Brygada”. Będę miał zaszczyt je poprowadzić.
Serdecznie Państwa zapraszam. Z góry się cieszę na spotkanie
i wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i piosenek.
Patronem medialnym jest Radio Rodzina.
Wstęp wolny.
Warto przyjść z rodziną, przyjaciółmi, uczniami.

Z poważaniem pozostaję
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
"Pomóż Michałowi i innym"
W związku z akcją prowadzoną przez II LO " Pomóż Michałowi i innym" w dniu 26.10.2016 odbyły się prelekcje dla uczniów klas 3, podczas których omówiona została idea fundacji DKMS. Uczniowie dowiedzieli się kto może zostać dawcą szpiku,jakie warunki należy spełnić, o czym powinna pamiętać osoba , która decyduje się na to by dołączyć do bazy i zostać potencjalnym dawcą. Przedstawione zostały również dwie metody pobierania komórek macierzystych.
Zostań potencjalnym dawcą szpiku!
wydarzenia szkolneJuż 6 listopada, od godziny 10 do 16, w naszej szkole będzie mieli możliwość zarejestrowania się, jako potencjalni dawcy szpiku. Pierwszy etap rejestracji opiera się na pobraniu wymazu (wewnętrzna strona policzka) lub 4 ml krwi. Nasze liceum rozpropagowało akcję oddawania szpiku w całym mieście - 6 listopada rejestracja odbędzie się również w galerii Glogovia, od godziny 10 do 20. Celem wydarzenia jest odnalezienie dawcy niespokrewnionego, dla 10-letniego Michała.


Koniecznie zobacz film!
Wślij kartkę do powstańca
Pamięć i HistoriaNasza szkoła przyłącza się do akcji "Wyślij kartkę do powstańca". Chcemy w ten sposób uhonorować żyjących uczestników powstania warszawskiego. O szczegółach można się dowiedzieć na stronie BohaterON.pl oraz w szkolnej bibliotece-codziennie na długiej przerwie. Warto wiedzieć, że jedną z promotorek akcji jest absolwentka naszego liceum.Tomasz Kuziak

Rozpoczęcie roku
wydarzenia szkolneJaki będzie ten nowy rok szkolny? Co nam przyniesie? To pytanie, które każdego roku stawiamy sobie wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy. Mamy wiele oczekiwań i marzeń. To właśnie one powodują, że wszyscy z nadzieją na ich spełnienie rozpoczynamy Rok Szkolny 2016/2017.
Wszystkim uczniom składam życzenia pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń, życzę również, by Waszych dni nie wypełniała tylko nauka, byście znaleźli czas na ulubione zajęcia i przyjaźń.
Pozdrawiam Waszych Rodziców oraz Nauczycieli, życząc im niezliczonych powodów do dumy i radości z Waszych sukcesów.

Tomasz Kuziak
Dyrektor
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17
Drzwi OtwarteSpotkanie uczniów kl. 1 z wychowawcami odbędzie się 29 sierpnia o godz. 11.00

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016-17 dla uczniów kl. 1 , 2 i 3 II LO - 1 września godz. 8.30

Tomasz Kuziak
Dyrektor
Strona 4 z 37 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,599,071 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005