Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Lipiec 27 2017 06:31:25
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2017/18
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Wyjście do kina
wydarzenia szkolneW poniedziałek 24 października br. uczniowie klas drugich II Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję obejrzeć w głogowskim kinie Cinema3d polski film pt. "Wołyń", nawiązujący do dramatycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej na tym terenie.
Patriotyczne Śpiewanie „My Pierwsza Brygada”
OgłoszeniaSzanowni Państwo,
w czwartek 10 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w Imparcie
przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu odbędzie się Patriotyczne Śpiewanie „My Pierwsza Brygada”. Będę miał zaszczyt je poprowadzić.
Serdecznie Państwa zapraszam. Z góry się cieszę na spotkanie
i wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i piosenek.
Patronem medialnym jest Radio Rodzina.
Wstęp wolny.
Warto przyjść z rodziną, przyjaciółmi, uczniami.

Z poważaniem pozostaję
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
"Pomóż Michałowi i innym"
W związku z akcją prowadzoną przez II LO " Pomóż Michałowi i innym" w dniu 26.10.2016 odbyły się prelekcje dla uczniów klas 3, podczas których omówiona została idea fundacji DKMS. Uczniowie dowiedzieli się kto może zostać dawcą szpiku,jakie warunki należy spełnić, o czym powinna pamiętać osoba , która decyduje się na to by dołączyć do bazy i zostać potencjalnym dawcą. Przedstawione zostały również dwie metody pobierania komórek macierzystych.
Zostań potencjalnym dawcą szpiku!
wydarzenia szkolneJuż 6 listopada, od godziny 10 do 16, w naszej szkole będzie mieli możliwość zarejestrowania się, jako potencjalni dawcy szpiku. Pierwszy etap rejestracji opiera się na pobraniu wymazu (wewnętrzna strona policzka) lub 4 ml krwi. Nasze liceum rozpropagowało akcję oddawania szpiku w całym mieście - 6 listopada rejestracja odbędzie się również w galerii Glogovia, od godziny 10 do 20. Celem wydarzenia jest odnalezienie dawcy niespokrewnionego, dla 10-letniego Michała.


Koniecznie zobacz film!
Wślij kartkę do powstańca
Pamięć i HistoriaNasza szkoła przyłącza się do akcji "Wyślij kartkę do powstańca". Chcemy w ten sposób uhonorować żyjących uczestników powstania warszawskiego. O szczegółach można się dowiedzieć na stronie BohaterON.pl oraz w szkolnej bibliotece-codziennie na długiej przerwie. Warto wiedzieć, że jedną z promotorek akcji jest absolwentka naszego liceum.Tomasz Kuziak

Rozpoczęcie roku
wydarzenia szkolneJaki będzie ten nowy rok szkolny? Co nam przyniesie? To pytanie, które każdego roku stawiamy sobie wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy. Mamy wiele oczekiwań i marzeń. To właśnie one powodują, że wszyscy z nadzieją na ich spełnienie rozpoczynamy Rok Szkolny 2016/2017.
Wszystkim uczniom składam życzenia pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń, życzę również, by Waszych dni nie wypełniała tylko nauka, byście znaleźli czas na ulubione zajęcia i przyjaźń.
Pozdrawiam Waszych Rodziców oraz Nauczycieli, życząc im niezliczonych powodów do dumy i radości z Waszych sukcesów.

Tomasz Kuziak
Dyrektor
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17
Drzwi OtwarteSpotkanie uczniów kl. 1 z wychowawcami odbędzie się 29 sierpnia o godz. 11.00

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016-17 dla uczniów kl. 1 , 2 i 3 II LO - 1 września godz. 8.30

Tomasz Kuziak
Dyrektor
To nie tak dawno, jest właśnie Trzy Dni Później...
AbsolwenciBędzie już prawie 20 lat, jak Marta Groffik i Joanna Piwowar jako uczennice II LO zachwycały nas swoimi głosami w czasie Prezentacji Artystycznych II LO. Od lat tworzą z Martą Piwowar grupę "Trzy Dni Później", która nagrywa swój kolejny album. Teraz będzie o Głogowie.

Zakończenie Roku Szkolnego
OgłoszeniaUroczyste zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 8.30 na boisku szkolnym.
Wycieczka do Dalkowa
wydarzenia szkolne
Dnia 16 czerwca 2016r. klasa 2c wraz z opiekunami p. Anna Pieńkowską-Piwko oraz p. Magdaleną Nierychłą wybrała się do Dalkowa. Uczestniczyliśmy tam w grze terenowej wokół zamku. Każda drużyna miała za zadanie odnaleźć ukryty skarb i każdej się to udało! Ta która jako pierwsza wykonała to zadanie otrzymała nagrodę główną. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia:) Po tak wyczerpującej zabawie nastał czas na odpoczynek. Pod wiatą u pana Płochy rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Śpiewaliśmy i graliśmy na gitarze. A że pogoda była wspaniała to opalaliśmy się na kocach. I tak oto poczuliśmy już wakacje ...
Radio od kuchni
14 czerwca 2016 r. wzięliśmy udział w warsztatach „Radio od kuchni” zorganizowanych przez Pana Pawła Roszaka – naszego polonistę. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda miejsce, w którym każdego dnia radiowcy przygotowują audycje, reportaże czy informacje. Dostaliśmy niełatwe zadanie. Mieliśmy przygotować i zredagować informację, nagrać ją i przygotować do emisji. Odsłuchanie naszych głosów wywołało wiele emocji, śmiechom nie było końca… Na pewno pojawimy się ponownie w redakcji i zmierzymy się ze słowem i dźwiękiem.
Basia Potomska, IA
Strona 4 z 37 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,557,685 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005