Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Kwiecień 23 2018 13:14:22
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2017/18
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Filmowe refleksje
Rok Astronomii rozpoczęty
WydarzeniaDolnośląska inauguracja Roku Astronomii 2009 dokonała się dzisiaj w naszej szkole przy udziale wybitnych profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Akademii Nauk. Byli też przedstawiciele władz powiatu i dyrektorzy wielu szkół głogowskich. Były piękne wykłady oraz artystyczny program prawdziwych kosmitów rodem z dachu II LO.


Wkrótce więcej szczegółów - pierwsze zdjęcia - Czytaj więcej...
Co wiemy o USA?
OsiągnięciaW dniu 11 lutego 2009 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej przygotowany przez p. Agnieszkę Niżnik i p. Juiltę Pajkowską .

Zdobywcą 1 miejsca został Mateusz Białecki z klasy 2e, 2 miejsce zajął Michał Marciniak z klasy 3d a trzecie miejsce zajęli jednocześnie Dorota Bychawska z klasy 3d i Tomasz Tomczak z klasy 3d. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Walentynki w szkole...
Walentynki
Głogowianin duchownym w Ameryce
Radio ELKA - Głogów. Marek Kamiński, który skończył II Liceum Ogólnokształcące w Głogowie (1994) i seminarium duchowne w Paradyżu, jest proboszczem dwóch parafii w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego zajmuje się pracą dydaktyczną na uniwersytecie i odpowiada za kształcenie diakonów w diecezji Syracuse w stanie Nowy Jork.

Ksiądz Marek Kamiński w Stanach mieszka już od czternastu lat i jak przyznaje życie religijne za oceanem i w Polsce jest nieco inne. - Stan Nowy Jork ma stosunkowo największą liczbę katolików. Prawie 40 procent ludzi chodzi regularnie do kościoła. Ale jeżeli już rzeczywiście należą ludzie do jakiejś parafii, to bardzo angażują się w różne działania i grupy parafialne – opowiada.

Powrót do Głogowa po wielu latach pozwolił też na zobaczenie miasta w zupełnie nowym świetle. - Zmian jest naprawdę bardzo wiele. Dla mie to jest fascynujące, bo obserwuje to wszystko z zewnątrz. Stare miasto, czy kolegiata - to wszystko jest wizytówką Głogowa – dodaje. (mat) Radio-ELKA
Pomagajmy organizacjom pożytku publicznego
Nasza była uczennica Olga Przybyłowska działa w fundacji CENTAURUS i zwraca się z apelem o pomoc we wspomaganiu tej fundacji poprzez podpowiedzenie rodzicom o przekazywaniu 1% podatku przy rocznych rozliczeniach za rok 2008. Fundacja ta rozprowadza komputerowy program do automatycznego rozliczania PIT-ów, co może znacznie ułatwić ten proces.
Program ten można znaleźć na stronie fundacji gdzie również są o niej szczegółowe informacje.
Planetarium w II liceum Ogólnokształcącym
Wydarzenia20 stycznia 2009 r. w Starostwie Powiatowym w Głogowie odbyło się spotkanie dot. opracowania wspólnego projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działania 9.1, Podziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Na spotkaniu została omówiona koncepcja projektu obejmującego realizację zajęć dodatkowych dla uczniów szkół prowadzących kształcenie ogólne w planetarium.

zd. Małgorzata Bartkowiak
Wesołych Świąt
Idą Święta!!!
Eksperci od angielskiego
Osiągnięcia

W dniu 27.11 2008 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny An Expert in English, który zorganizowały i przeprowadziły p. Julita Pajkowska i p. Agnieszka Niżnik.
Zwycięzcą konkursu został Kacper Różalski z klasy 3a, drugie miejsce zajęli jednocześnie Anna Nowogońska z klasy 2A i Michał Pajdosz z klasy 3D, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Ryba z klasy 3e.

Wszyscy zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali między innymi cenne nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły pana Tomasza Kuziaka. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia oraz sukcesów w dalszej nauce języka angielskiego.
Akcja na ANDRZEJKI
wydarzenia szkolne
Tegoroczne Andrzejki odbyły się w piątek 28 listopada. Przygotowała je klasa 1e z
pomocą Samorządu Szkolnego i klasy 3a. Były wróżby, sprzedaż ciast,
owoców, ciasteczek z wróżbą i innnych słodkości. Zebrane pieniądze
trafiły do funduszu charytatywnego naszej szkoły. Dziękujemy!
Strona 36 z 40 << < 33 34 35 36 37 38 39 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,776,763 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005