Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Październik 21 2019 02:30:09

Najlepsza strona obserwatorium
WydarzeniaMiło nam poinformować, że nasza strona obserwatorium.lo2.pl wygrała ogólnopolski konkurs na najlepszą szkolną witrynę poświęconą astronomii. Można o tym przeczytać na stronie olsztyńskiego planetarium, a konkretnie TUTAJ
Administratorem strony jest nasz szkolny fizyk i astronom pan Ludwik Lehman, znany a Polsce specjalista od nauczania astronomii w szkołach i nie tylko.
Dzisiaj ważna rocznica
Poezja w II LO !!!!
WydarzeniaW ramach Głogowskich Konfrontacji Literackich gościliśmy w piątek (26 maja) w naszym liceum poetę z Wrocławia Kazimierza Burnata. Jest poetą, publicystą, wydawcą i tłumaczem wierszy. Zajmuje się też promowaniem twórczości młodych. Gość odczytał kilka utworów i rozmawiał z uczniami na temat trudnych wyborów życiowych i swojej twórczości. Jego dewiza to: pamięć o zmarłych - źródłem długowieczności; czynienie dobra - drogą do człowieczeństwa. Spotkanie prowadziła Joanna Lehman.
Spotkanie z poetą
Kazimierz Burnat urodził się w 1943 roku w Szczepanowicach nad Dunajcem. Od 1968 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, organizację i zarządzanie oraz handel zagraniczny na Akademii  Ekonomicznej..Uczestniczył w wielu misjach handlowych,  m.in. do Indii, Japonii, Kanady. Były żołnierz czerwonych beretów.
Interesuje się  medalierstwem, numizmatyką, podróżami, filozofią,  literaturą. Jego dewizy życiowe to: pamięć o zmarłych - źródłem długowieczności; czynienie dobra - drogą do człowieczeństwa.
POD WIELKIM DACHEM NIEBA
(22.05.2009) Dzisiaj wieczorem odbyło się w naszym obserwatorium pierwsze spotkanie z piosenką turystyczną i poetycką "POD WIELKIM DACHEM NIEBA". Było jak widać, jesienią będzie następne śpiewające spotkanie.

Nowi mistrzowie matematyki
OsiągnięciaSą już wyniki konkursu matematycznego "Kwadratura Koła". Najwyższy wynik i nagrody ksiązkowe otrzymali:

tegoroczny absolwent - Maciej Załucki z kl 3A ( 1 miejsce w powiecie, 4 w województwie, 73 w kraju) oraz
Karol Kasprzyszak z kl. 1E
(1 miejsce w powiecie, 2 w województwie i 83 w kraju).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Absolwenci 2009

Radość, łzy i wzruszenie towarzyszyły dzisiejszej uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły kolejnym 164. absolwentom II LO. Kilkudziesięciu otrzymało oprócz wyróżnień za naukę, dyplomy za osiągnięcia sportowe, artystyczne, działalność w samorządzie i reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach. Gratulujemy i życzymy połamania długopisów na maturze, która zaczyna się już w poniedziałek!
Literatura i muzyka
OsiągnięciaKiedy Paweł Garycki (absolwent roku 2000) był uczniem naszej szkoły mogliśmy podziwiać jego grę na fortepianie i innych instrumentach klawiszowych. Żadne Prezentacje Artystyczne w tamtym czasie nie mogły się bez niego obejść.
Dzisiaj miałby już dużo więcej do pokazania i powiedzenia, także osiągnięcia literackie. Oprócz studiów ekonomicznych kontynuował bowiem drogę duchowego i artystycznego rozwoju. Jego dokonania można podziwiać na stronie www.garycki.com na która zapraszamy ciekawskich (kliknij na zdjęcie).

Poza tym przesyłamy szczególne pozdrowienia od Pawła dla wszystkich, którzy go jeszcze pamiętają.
Spokojnych i Radosnych Świąt
MARTA MARCISZAK - TOP MODEL
WydarzeniaWczoraj w Berlinie odbył się 16-ty światowy konkurs Top Model of the World.
Piękny sukces odniosła reprezentantka Polski - glogowianka - Marta Marciszak - Wicemiss Polski 2008 wybrana przez miedzynarodowe Jury do finałowej piątki konkursu najpiękniejszych modelek Świata.

Marta, która jest tegoroczną maturzystką II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie na tym konkursie zajęła IV miejsce.
Warto oderwać się od Ziemi !!!
Wydarzenia
W dniach od 2 do 5 kwietnia na całej Ziemi odbywają się astronomiczne pokazy nieba w ramach ogólnoświatowej akcji "100 godzin astronomii".
Nie zabraknie ich też w Głogowie.
W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM przy ul. Daszyńskiego obserwacje Księżyca i Saturna odbędą się 3 kwietnia /tj. piątek/ w godz. 19.00 - 21.00.

Zapraszamy serdecznie uczniów i mieszkańców Głogowa. Są to działania w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009. Niebo zapowiada się bezchmurnie.
Strona 37 z 43 << < 34 35 36 37 38 39 40 > >>