Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Listopad 24 2017 00:49:39

PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2017/18

Głosujmy na Joannę i TRZY DNI PÓŻNIEJ
Wydarzenia
Miło nam poinformować, że muzykujące absolwentki naszej szkoły z zespołu "Trzy Dni Później" (www.myspace.com/trzydnipo), w którym Joanna Piwowar śpiewa ze swoją siostrą Marta i Martą Groffik (II LO) startują obecnie w plebiscycie OFF FESTIVAL.

Do tego plebiscytu trafiła także Joanna Piwowar ze swoimi solowymi poczynaniami pod szyldem Ms. No One (www.myspace.com/noonemiss).

Poniżej podajemy linki za pomocą których można oddać swój głos. Będziemy zobowiązane, jeśli weźmiecie udział w glosowaniu:)
Głosować można do 7 lipca:)

Z góry dziękujemy w imieniu swoim i reszty:)
Pozdrawiamy

- link do oddania głosu na zespół Trzy Dni Później

- link do oddania głosu na solowy projekt Joanny Piwowar ( Ms. No One)
MY TO MAMY OD 12 LAT !!!
WydarzeniaKolejne szkoły w mieście (i nie tylko) przekonują się powoli jak ważny dla ucznia jest System Indywidualnego Profilowania Nauki, który w naszym LO funkcjonuje już 12 lat !!!

System ten daje możliwość uczenia się w sposób organizowany przez samego ucznia, nie narzucony przez dyrekcję bądź nauczycieli. Przez te lata zyskaliśmy w prowadzeniu tego systemu duże doświadczenie i dzisiaj funkcjonuje on u nas perfekcyjnie.

Z niemałą satysfakcją przeczytaliśmy na stronie internetowej I LO, ze oni również zamierzają przyłożyć się do tego. Życzymy powodzenia i w razie czego służymy radą i doświadczeniem!

Jeśli chcesz zobaczyć siatkę realizowanych u nas w tym systemie godzin - kliknij WIĘCEJ

Nowy gabinet komputerowy
Wydarzenia
W sali 29 został właśnie zainstalowany nowy sprzęt komputerowy. Monitory 19-calowe znacznie poprawią jakość pracy z komputerem i będą stanowiły lepsze okno na świat. Dotychczasowy gabinet z tej sali zostanie przeniesiony do sali 26 i posłuży do lekcji z innych przedmiotów niż informatyka. Będą więc dwa, w pełni funkcjonalne gabinety informatyczne!

Remont juz w pełni
Wydarzenia

To ostatnie tygodnie, kiedy można "podziwiać" stare kolory szkoły - niedługo zostaną już tylko na zdjęciach. We wrześniu zaczniemy się przyzwyczajać juz do nowego wyglądu II LO. Prosimy o zwracanie uwagi na zasady bezpieczeństwa w czasie trwania prac.

Najpiękniejsze dziewczyny pochodzą z II LO
Wydarzenia

Marta Marciszak - jedna z naszych najpiękniejszych uczennic (IIC)- została właśnie wybrana Miss Zagłębia Miedziowego i Miss Dolnego Śląska. Nigdy nie myśleliśmy, że mogłoby być inaczej.

Serdecznie gratulujemy Marcie tego pierwszego wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia na konkursach centralnych a także wyżej.

Najlepsze życzenia
ŻyczeniaW Dniu Urodzin panu dyrektorowi Tomaszowi Kuziakowi wszystkiego najlepszego, sukcesów w kierowaniu naszą szkołą, powodzenia w życiu osobistym i rodzinnego szczęścia

życzą

Uczniowie, Nauczyciele,
Pracownicy i Rodzice II LO
Podium dla II LO
OsiągnięciaW dniu dzisiejszym reprezentanci naszego liceum wzięli udział w turnieju piłki nożnej "Euro 2012" na którym zajęli wysokie 3 miejsce. Zawody odbywały się na boisku ze sztuczną trawą, a organizatorem całej imprezy był Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie.

Górny rząd od lewej: Opiekun Przemysław Ciurski, Michał Kumczyk, Damian Popiel, Marcin Nowak, Marek Serwach, Dawid Marciszak,
Dolny rząd od lewej: Bartek Markocki, Bartek Łopatka, Konrad Marek, Kacper Marek.
Koniec różowej szkoły !
WydarzeniaPrzygotowywany od dwóch lat remont elewacji szkolnej doszedł do skutku i prace właśnie się rozpoczynają. Postawiono już pierwsze rusztowania, roboty zakończą się w sierpniu. Tak więc pierwszego września przyjdziemy do zupełnie nowej szkoły, która już także i z wyglądu będzie "the best". Prosimy o zachowanie ostrożności w czasie trwania prac, zachowanie bezpieczeństwa i podziwianie placu budowy jedynie z bezpiecznej odległości.

Kasztany kwitną !

Kacper Różalski zwycięzcą !!!
OsiągnięciaTylko dwa błędy i bezapelacyjne zwycięstwo.
Kacper Różalski z II A wygrał dyktando angielskie
zorganizowane przez PWSZ w Głogowie i Szkołę Językową "Gołębia". W dyktandzie wzięły udział wszystkie szkoły powiatu a liczba uczestników sięgnęła w tym roku 140 osób.

Gratulujemy Kacprowi i życzymy bezbłędnego dyktanda za rok!

Nasze zadowolenie jest o tyle większe, że Michał Doczumiński z IIC zajął w tym konkursie III miejsce - a więc dwa medalowe w kategorii liceów należą do naszych ludzi.

Osobne i równie szczere gratulacje dla Michała!

Wśród najlepszych polskich matematyków
Osiągnięcia
W czwartek 10 stycznia 2008r. odbył się konkurs matematyczny „Kwadratura koła”. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas I, II, III. Głównym celem konkursu jest propagowanie matematyki oraz sprawdzenie swoich wiadomości przez każdego ucznia. Konkurs „Kwadratura koła” organizowany jest, co roku przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Ścieżki Nieskończoności w Mińsku Mazowieckim.
Najlepszym zawodnikiem w szkole okazał Jacek Sienniak z 2D. I miejsce w Powiecie Głogowskim, 4 miejsce w Województwie Dolnośląskim i 48 miejsce w kraju. W konkursie tym wzięło udział około 20 tys. uczniów z całej Polski.

Gratulujemy Jackowi znalezienia się w krajowej czołówce matematycznej a Pani Annie Pieńkowskiej-Piwko wspaniałego ucznia.
Strona 37 z 38 << < 34 35 36 37 38 >