Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Październik 21 2019 02:30:09
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

LOGOWANIE DO DZIENNIKA

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

PRoLOG
REKRUTACJA

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Poradnik kandydata

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2019/20PODRĘCZNIKI kl. 1 - DO 4 LICEUM


TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Najlepsza strona obserwatorium
WydarzeniaMiło nam poinformować, że nasza strona obserwatorium.lo2.pl wygrała ogólnopolski konkurs na najlepszą szkolną witrynę poświęconą astronomii. Można o tym przeczytać na stronie olsztyńskiego planetarium, a konkretnie TUTAJ
Administratorem strony jest nasz szkolny fizyk i astronom pan Ludwik Lehman, znany a Polsce specjalista od nauczania astronomii w szkołach i nie tylko.
Dzisiaj ważna rocznica
Poezja w II LO !!!!
WydarzeniaW ramach Głogowskich Konfrontacji Literackich gościliśmy w piątek (26 maja) w naszym liceum poetę z Wrocławia Kazimierza Burnata. Jest poetą, publicystą, wydawcą i tłumaczem wierszy. Zajmuje się też promowaniem twórczości młodych. Gość odczytał kilka utworów i rozmawiał z uczniami na temat trudnych wyborów życiowych i swojej twórczości. Jego dewiza to: pamięć o zmarłych - źródłem długowieczności; czynienie dobra - drogą do człowieczeństwa. Spotkanie prowadziła Joanna Lehman.
Spotkanie z poetą
Kazimierz Burnat urodził się w 1943 roku w Szczepanowicach nad Dunajcem. Od 1968 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, organizację i zarządzanie oraz handel zagraniczny na Akademii  Ekonomicznej..Uczestniczył w wielu misjach handlowych,  m.in. do Indii, Japonii, Kanady. Były żołnierz czerwonych beretów.
Interesuje się  medalierstwem, numizmatyką, podróżami, filozofią,  literaturą. Jego dewizy życiowe to: pamięć o zmarłych - źródłem długowieczności; czynienie dobra - drogą do człowieczeństwa.
POD WIELKIM DACHEM NIEBA
(22.05.2009) Dzisiaj wieczorem odbyło się w naszym obserwatorium pierwsze spotkanie z piosenką turystyczną i poetycką "POD WIELKIM DACHEM NIEBA". Było jak widać, jesienią będzie następne śpiewające spotkanie.


Nowi mistrzowie matematyki
OsiągnięciaSą już wyniki konkursu matematycznego "Kwadratura Koła". Najwyższy wynik i nagrody ksiązkowe otrzymali:

tegoroczny absolwent - Maciej Załucki z kl 3A ( 1 miejsce w powiecie, 4 w województwie, 73 w kraju) oraz
Karol Kasprzyszak z kl. 1E
(1 miejsce w powiecie, 2 w województwie i 83 w kraju).


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Absolwenci 2009


Radość, łzy i wzruszenie towarzyszyły dzisiejszej uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły kolejnym 164. absolwentom II LO. Kilkudziesięciu otrzymało oprócz wyróżnień za naukę, dyplomy za osiągnięcia sportowe, artystyczne, działalność w samorządzie i reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach. Gratulujemy i życzymy połamania długopisów na maturze, która zaczyna się już w poniedziałek!
Literatura i muzyka
OsiągnięciaKiedy Paweł Garycki (absolwent roku 2000) był uczniem naszej szkoły mogliśmy podziwiać jego grę na fortepianie i innych instrumentach klawiszowych. Żadne Prezentacje Artystyczne w tamtym czasie nie mogły się bez niego obejść.
Dzisiaj miałby już dużo więcej do pokazania i powiedzenia, także osiągnięcia literackie. Oprócz studiów ekonomicznych kontynuował bowiem drogę duchowego i artystycznego rozwoju. Jego dokonania można podziwiać na stronie www.garycki.com na która zapraszamy ciekawskich (kliknij na zdjęcie).

Poza tym przesyłamy szczególne pozdrowienia od Pawła dla wszystkich, którzy go jeszcze pamiętają.
Spokojnych i Radosnych Świąt
MARTA MARCISZAK - TOP MODEL
WydarzeniaWczoraj w Berlinie odbył się 16-ty światowy konkurs Top Model of the World.
Piękny sukces odniosła reprezentantka Polski - glogowianka - Marta Marciszak - Wicemiss Polski 2008 wybrana przez miedzynarodowe Jury do finałowej piątki konkursu najpiękniejszych modelek Świata.


Marta, która jest tegoroczną maturzystką II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie na tym konkursie zajęła IV miejsce.
Warto oderwać się od Ziemi !!!
Wydarzenia
W dniach od 2 do 5 kwietnia na całej Ziemi odbywają się astronomiczne pokazy nieba w ramach ogólnoświatowej akcji "100 godzin astronomii".
Nie zabraknie ich też w Głogowie.
W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM przy ul. Daszyńskiego obserwacje Księżyca i Saturna odbędą się 3 kwietnia /tj. piątek/ w godz. 19.00 - 21.00.

Zapraszamy serdecznie uczniów i mieszkańców Głogowa. Są to działania w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009. Niebo zapowiada się bezchmurnie.
Strona 37 z 43 << < 34 35 36 37 38 39 40 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
2,363,024 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005