Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Październik 21 2019 02:31:43

Pomagajmy organizacjom pożytku publicznego
Nasza była uczennica Olga Przybyłowska działa w fundacji CENTAURUS i zwraca się z apelem o pomoc we wspomaganiu tej fundacji poprzez podpowiedzenie rodzicom o przekazywaniu 1% podatku przy rocznych rozliczeniach za rok 2008. Fundacja ta rozprowadza komputerowy program do automatycznego rozliczania PIT-ów, co może znacznie ułatwić ten proces.
Program ten można znaleźć na stronie fundacji gdzie również są o niej szczegółowe informacje.
Planetarium w II liceum Ogólnokształcącym
Wydarzenia20 stycznia 2009 r. w Starostwie Powiatowym w Głogowie odbyło się spotkanie dot. opracowania wspólnego projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działania 9.1, Podziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Na spotkaniu została omówiona koncepcja projektu obejmującego realizację zajęć dodatkowych dla uczniów szkół prowadzących kształcenie ogólne w planetarium.

zd. Małgorzata Bartkowiak
Wesołych Świąt
Idą Święta!!!
Eksperci od angielskiego
Osiągnięcia

W dniu 27.11 2008 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny An Expert in English, który zorganizowały i przeprowadziły p. Julita Pajkowska i p. Agnieszka Niżnik.
Zwycięzcą konkursu został Kacper Różalski z klasy 3a, drugie miejsce zajęli jednocześnie Anna Nowogońska z klasy 2A i Michał Pajdosz z klasy 3D, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Ryba z klasy 3e.

Wszyscy zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali między innymi cenne nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły pana Tomasza Kuziaka. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia oraz sukcesów w dalszej nauce języka angielskiego.
Akcja na ANDRZEJKI
wydarzenia szkolne
Tegoroczne Andrzejki odbyły się w piątek 28 listopada. Przygotowała je klasa 1e z
pomocą Samorządu Szkolnego i klasy 3a. Były wróżby, sprzedaż ciast,
owoców, ciasteczek z wróżbą i innnych słodkości. Zebrane pieniądze
trafiły do funduszu charytatywnego naszej szkoły. Dziękujemy!

Międzyszkolny Klub Europejski
Wydarzenia19 listopada otwarto uroczyście w naszej szkole Międzyszkolny Klub Europejski. Jego podstawowym zadaniem będzie doskonalenie umiejętności językowych, oraz umiejętności posługiwania się nowoczesnymi formami komunikacji.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
wydarzenia szkolneMiędzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych zainicjowany został w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych (International Association of School Libriarianship – IASL). Odbywa się od tego czasu co roku w czwarty poniedziałek października. W naszej szkole obchodzony był po raz pierwszy 20 października 2008 roku.

Tego dnia na czytelników naszej biblioteki czekało wiele atrakcji:
· Ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs „Dwa pytania”. Zwycięzcą okazał się Kacper Marek z II d. Gratulujemy!
· Odbyła się wystawa nowości bibliotecznych
· Opracowano gazetkę promująca MDBS
· Przeprowadzono kiermasz taniej książki
· Pobito rekord odwiedzin w bibliotece, tego dnia odwiedziło nas ok.90 osób.

W tygodniu poprzedzającym Święto przeprowadzono akcję „Uwolnij książki”, która przyczyniła się do wzbogacenia księgozbioru naszej biblioteki. Wszystkim darczyńcom
SPORT FUSION 2008

W tym roku we Francji (Renault-Chatteau) było sporo atrakcji: nocny przejazd do Paryża a potem TGV czyli pociąg, który pokonał 232km w 50 minut;) A prawdziwe atrakcje to : spływ kajakami na Loarze ( 10 km), wycieczka rowerowa do Chenonceau (35 km), judo, Las Fantazji ze wspinaczką po drzewach, gra we francuskie kule (petanque) no i oczywiście wieczorna integracja w sali zabaw. Jednego wieczoru każda ekipa przygotowywała potrawę narodową na kolację My zrobiliśmy żurek z jajkiem i kiełbaską, chleb ze smalcem ( ze skwarkami) i ogórkiem kiszonym, a najbardziej smakowały nasze kabanosy! I cukierki "Krówki" na deser!
Tegoroczną drużynę pilotowały Panie: Ewa Jeleń i Julita Pajkowska, które corocznie angażują się w organizację imprezy. Dziękujemy i czekamy na jeszcze !!!

Więcej zdjęć - kliknij "Cztaj więcej"...
Wspomnienia z Rajdu Integracyjnego

Tegoroczny Rajd Integracyjny klas I mamy już za sobą. Wędrowaliśmy od rana trzema trasami (po 2 klasy). Po południu spotkaliśmy się w ruinach Starego Książa. Były konkursy i zabawy, które wygrała klasa Ia (na zdjęciu)
Zapraszamy rodziców na zebrania