Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Sierpień 18 2019 03:34:50
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

LOGOWANIE DO DZIENNIKA

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

PRoLOG
REKRUTACJA

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Poradnik kandydata

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2019/20PODRĘCZNIKI kl. 1 - DO 4 LICEUM


TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Świąteczne klimaty w Dreźnie

Dnia 7 grudnia 2017 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie wybrali się na całodniową wycieczkę do Drezna, której głównym celem było zwiedzanie rynku w świątecznym klimacie, drezdeńskich muzeów, małe przedświąteczne zakupy w centrum handlowym oraz najważniejsze- odwiedzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wraz z nami wybrały się nasze najdroższe nauczycielki, czyli pani Agnieszka Król – kobieta o ,,złotym’’ sercu wraz z przesympatyczną panią Magdaleną Nierychłą oraz najlepszą przewodniczką pod Słońcem – panią Krystyną Zawadzką. Już podczas podróży dowiedzieliśmy się wiele cennych informacji, które bardzo nam się przydały podczas zwiedzania miasta.
W ten dzień pogoda była wręcz idealna. Na początku poszliśmy pod złoty pomnik Augusta II Mocnego, czyli ‘’Złotego Jeźdźca ‘’ , później dotarliśmy do jednego z najpiękniejszych kościołów Drezna – Hofkirche .
Następnym obiektem był „Residenzschloss’’. Jemu przeznaczyliśmy najwięcej czasu, gdyż chcieliśmy zobaczyć wszystkie piękne dzieła sztuki, które się w nim znajdowały, a było ich niesamowicie dużo.
Rynek miejski tętnił życiem, na każdym kroku było słychać świąteczną muzykę, która dodatkowo wprawiała nas w bożonarodzeniowy nastrój. Gdy pod wieczór dotarliśmy w końcu na pięknie oświetlony Jarmark, rozpoczęliśmy degustację niemieckich specjałów i spacer wokół świątecznych stoisk.
Do domów wróciliśmy zadowoleni w świetnych nastrojach, a wycieczka była naprawdę udana.
Drezno to wspaniałe i zabytkowe miasto, które TRZEBA zobaczyć.
Laureaci konkursu o Marszałku Piłsudskim na wycieczce w Warszawie

W listopadzie br. odbył się międzypowiatowy konkurs "Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia" z okazji 150 rocznicy urodzin Marszałka. Uczniowie biorący udział w konkursie mogli przygotować prace pisemne, plastyczne lub multimedialne. Nagrodą w konkursie był wyjazd do Warszawy organizowany przez posła Wojciecha Zubowskiego, który odbył się 13 grudnia. Milo nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazło się aż 23 uczniów naszej szkoły. Byli to: Wojciech Murak z klasy 1b, uczniowie klasy 1c-Julia Backiel, Marcelina Czaja, Martyna Grouz, Oliwia Olszewska i Mikołaj Sokalski, uczniowie klasy 1d - Weronika Frąszczak, Karina Bartkowiak, Nikola Kraus, Aleksandra Klimczuk i Jakub Karcz, uczennice z klasy 1e- Natalia Berhel, Weronika Bloch, Wiktoria Fraczek, Joanna Kasperowicz, Kornelia Kopacka, Klaudia Krupa, Julia Kmieć oraz Zuzanna Kaube i Martyna Wilk z klasy 2a, a z klasy 2 c Martyna Walas i Mikołaj Kotlarek oraz uczennica klasy 3a Barbara Potomska. Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy!
Warsztaty dla Seniorów!

Jak co roku, w listopadzie i grudniu szkolna grupa wolontariacka odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Głogowie. Zaproponowaliśmy starszym osobom uczestnictwo w warsztatach , które polegały na robieniu drobnej biżuterii, a także ozdób i kartek świątecznych. Panie chętnie skorzystały też z zabiegów kosmetycznych, np. masażu dłoni. W czasie naszych spotkań swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Angelika Maszczak z klasy Ie, wykonując kilka niezapomnianych szlagierów, a zespół z klasy IIe zachęcił wszystkich do wspólnego kolędowania w miłej,przedświątecznej atmosferze. Mamy nadzieję,że sprawiliśmy radość mieszkańcom DPS-u.
DKMS
Uwaga!

Kolejna rejestracja w ramach fundacji DKMS!!!

Wolontariusze II LO zapraszają chętnych do rejestracji jako potencjalnych dawców szpiku do GALERII GLOGOVIA w piątek 15 grudnia 2017r.w godz. 10-21
Czekamy na WAS!
Pamietajcie - tak wielu chorych na nowotwory czeka na pomoc...
LONDYN 2017
Język angielski
W dniach od 20.11.17 do 25.11.17 grupa uczniów klas I i II z naszego Liceum pod opieką p. Niżnik i p. Kachnowicz uczestniczyła w wycieczce do Wielkiej Brytanii. Uczniowie spędzili wspaniały tydzień u brytyjskich rodzin, w wyjątkowo jak na tą porę roku słonecznym Londynie, zwiedzając i korzystając z warsztatów językowych zorganizowanych przez biuro ATAS obsługujące cały wyjazd.
Uczniowie oprócz możliwości „szlifowania” języka angielskiego w naturalnych warunkach mieli możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków w mieście: Tower of London, Tower Bridge, Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, St. Paul’s Cathedral, podziwiali panoramę stolicy przejeżdżając się London Eye oraz płynęli statkiem po Tamizie.

Więcej zdjęć w galerii


Tomasz Kuziak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie 2loglo@wp.pl

Wyjazd w Góry Izerskie

W dniach od 16 do 17 października 2017r. grupa uczniów klas III ( 20 osób )- z rozszerzenia fizyka i geografia wraz z opiekunami( Krystyna Zawadzka i Ludwik Lehman) wyjechała w Sudety. Nocowaliśmy w schronisku turystycznym,, Orle’’w Górach Izerskich.

Celem wyjazdu było: poznanie środowiska geograficznego Doliny Izery w Górach Izerskich, przyczyny powstania torfowisk w Izerach, zagospodarowanie obecne i w przeszłości regionu pogranicza polsko- czeskiego, obserwacje nocne nieba z wykorzystaniem pracowni i sprzętu astronomicznego tzw. Parku Ciemnego Nieba przy stacji turystycznej Orle w Szklarskiej Porębie- Jakuszycach.
Wieczorem mieliśmy czas na integrację przy wspólnym śpiewie i pieczeniu kiełbasek przy ognisku.
Akcje charytatywne

Ostatni tydzień października obfitował w naszej szkole w akcje charytatywne zorganizowane przez nauczycieli biologii (p. Karolczak, p. Kubiak) oraz nauczycieli opiekunów Szkolnego Wolontariatu (p.Ryfiak, p. Bernat). Odbyły się "Dzień Dyni" oraz akcja "Kup Serduszko". Uzyskane pieniądze w kwocie 1120 złotych przekazano na Fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" dla naszego głogowianina Michałka Buczka.
Wszystkim osobom wspierającym powyższe akcje dziękujemy!!!
"KOMÓRKOMANIA" zakończona się sukcesem

Kolejna akcja rejestracji dawców szpiku pod hasłem KOMÓRKOMANIA zakończyła się sukcesem. Zarejestrowaliśmy 78 osób!

Dodatkowo jako wolontariusze II LO rejestrowaliśmy podczas meczu piłki ręcznej, gdzie pozyskaliśmy kolejne 24 osoby !!!!

Gratulujemy wszystkim zarejestrowanym !

Im więcej potencjalnych Dawców, tym więcej szans na uratowanie życia chorym cierpiącym na nowotwory krwi.

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz pani Krzysztofie Duziak za czas poświęcony na rejestrację oraz promocję akcji wśród mieszkańców naszego miasta i okolic
11 Listopada

Jak co roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach rocznicowych Narodowego Święta Niepodległości.
Wycieczka śladami Adama Mickiewicza

24 października klasa 2e zwiedzała pałac w Śmiełowie, gdzie przez kilka tygodni mieszkał Adam Mickiewicz. Wiadomo, że pobyt w dworkach wielkopolskich zainspirował wieszcza do napisania „Pana Tadeusza”. Dowiedzieliśmy się o tym podczas lekcji muzealnej, która pomogła nam poszerzyć wiadomości dotyczące biografii Mickiewicza. Mogliśmy także zwiedzić muzeum, w którym zgromadzono wiele pamiątek związanych z autorem „Dziadów” .Następnym punktem wycieczki był skansen „Soplicowo” w Cichowie, gdzie Andrzej Wajda zrealizował większość scen „Pana Tadeusza”. Opiekunkami wycieczki były Panie: Krystyna Zawadzka i Agnieszka Ryfiak.
II Powiatowy Konkurs "Walki żołnierza polskiego od powstania wielkopolskiego do powstania warszawskiego"

26 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie odbył się II Powiatowy Konkurs "Walki żołnierza polskiego od powstania wielkopolskiego do powstania warszawskiego". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mikołaj Drop, Grzegorz Magdycz i Łukasz Szykulski. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie klasy 2 c- Mikołaj Drop (II miejsce) i Grzegorz Magdycz (III miejsce). Gratulujemy sukcesu.


Tomasz Kuziak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie

Strona 5 z 43 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
2,282,568 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005