Wycieczka do Krakowa
Dodane przez Anna-P dnia Październik 27 2013 21:09:59

W dniach 25-27 września 2013 r. grupa 45 uczniów naszej szkoły, głównie z klas 2. i 3., wraz z kierownikiem wycieczki p. Krystyną Zawadzką oraz opiekunami p. Krzysztofą Duziak i p. Anną Pieńkowską- Piwko, udała się na wycieczkę do historycznego Krakowa.
Pierwszego dnia najważniejszym punktem programu była wizyta w miejscu pamięci narodowej – w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Mieliśmy tam wspaniałych przewodników, którzy ciekawie i emocjonalnie opowiadali nam o tych, którzy tam trafili.Ich historie na długo zostaną w naszej pamięci.
Kraków jest miejscem występowania licznych zabytków ważnych dla historii naszego kraju. Naszej grupie podczas wycieczki udało się odwiedzić następujące miejsca: Wawel wraz z Katedrą Wawelską, Grobami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta oraz Collegium Maius, Kościół na Skałce, Krakowski Rynek, a także Kościół Mariacki. Pan przewodnik przez cały czas opowiadał ciekawe anegdoty i przybliżał historię tego uroczego miasta.
Ogromne wrażenie wywarło na nas nowo otwarte Muzeum Podziemia Rynku znajdujące się pod Sukiennicami.
Podczas całej wycieczki panowała miła i przyjazna atmosfera. Każdy z nas był bardzo zadowolony z wyjazdu. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie przyjedziemy do Krakowa.