Sukces dziewcząt II LO w piłce koszykowej
Dodane przez admin dnia Luty 08 2017 18:47:06
W dniu 13.12.2017r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Głogowie odbył się turniej powiatowy piłki koszykowej dziewcząt pn. ,,Licealiada''. W zawodach wzięło udział pięć szkół średnich. Grano systemem ,,każdy z każdym''. Nasze zawodniczki pokonały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, również naszego najgroźniejszego rywala I LO 10:8 zdobywając Mistrzostwo Powiatu, tym samym awansując do podstrefy legnickiej, która odbyła się w dniu 17.01.17r. w Polkowicach.

W finale nasze dziewczęta przegrały z aktualnym mistrzem Polski Zespołem Szkół z Polkowic, i aby awansować z drugiego miejsca do następnego etapu rozgrywek musiały pokonać I LO z Lubina. Nasze mistrzynie nas nie zawiodły i zwyciężyły 30:10. Finał strefy legnickiej rozegrany został również w Polkowicach dnia 01.02.2017r. W meczu o pierwsze miejsce nasze koszykarki walcząc ambitnie z ZSE Legnica niestety uległy 32:38. Aby znaleźć się w trójce najlepszych strefy legnickiej
musiały pokonać LO ze Złotoryii. Nasze dziewczęta nie dały szans rywalkom gromiąc przeciwnika 40:14, zajmując 3 miejsce w turnieju.