Proszę wstać! Sąd idzie.
Dodane przez Anna-P dnia Marzec 05 2017 22:07:37

Grupa rozszerzona wos z II LO, kilka razy w roku odwiedza Sąd Rejonowy w Głogowie. Spotkania zorganizowane są w ramach realizacji działu "Prawo" w sposób, który w znacznym stopniu pozwala uczniom jeszcze bardziej zgłębiać tajniki tej dziedziny zwłaszcza, że wielu z nich wybiera się za kilka miesięcy na studia o tym kierunku.

W tym roku szkolnym rozszerzenie wos, pod opieką p. Krzysztofy Duziak i p. Wioletty Kachnowicz, spędziło w sądzie piątek, 10 lutego 2017r.
Sędzia Sądu Rejonowego p. Jerzy Mudryk jest przewodniczącym składu sędziowskiego w II Wydziale Karnym. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i doświadczeniu przystępny sposób przekazał zainteresowanym mnóstwo informacji o tematyce prawnej, odpowiedział na wiele pytań, które padły z sali oraz przygotował grupę do uczestnictwa w dwóch rozprawach.

Pierwsza z nich dotyczyła prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, druga rozboju oraz kradzieży. Mieliśmy okazję zobaczyć " na żywo " pracę sędziego, prokuratora, adwokata, przesłuchiwani byli też świadkowie. Obie rozprawy zakończyły się wydaniem wyroków, które sędzia bardzo dokładnie nam omówił.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zagadnieniami prawniczymi i tematyką związaną z sądownictwem. Widząc ich zaangażowanie sędzia Jerzy Mudryk zaproponował kolejny termin spotkania, który pozwoli na udział uczniów w następnych rozprawach :) Do zobaczenia ponownie na sali rozpraw !

K. Duziak

Rozszerzona zawartość newsa