Uczniowie II LO odwiedzili prezydenta Głogowa
Dodane przez Anna-P dnia Kwiecień 25 2017 07:55:53

W czwartek, 6 kwietnia grupa rozszerzeń z Wiedzy o Społeczeństwie uczniów klas drugich z II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem Dariuszem Czają odwiedziła w Ratuszu prezydenta GłogowaRafaela Rokaszewicza. Podczas spotkania z prezydentem, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zadaniach związanych z zarządzaniem Gminy, spółkach miejskich, pozyskiwaniu funduszy europejskich, inwestycjach i procedurach związanych z ich prowadzeniem, współpracy Gminy z innymi JST oraz współpracy władz miejskich z Młodzieżową Radą Miasta Głogowa, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami miasta.


Rozszerzona zawartość newsa
Nie zabrakło również pytań młodzieży do prezydenta a dotyczyły zarówno kwestii ważnych, takich jak m.in. wybory samorządowe, budowa drugiego mostu na Odrze, rozmowy z potencjalnymi inwestorami w głogowskiej podstrefie Legnickiej Strefy Ekonomicznej, organizacja imprez miejskich, odbudowa budynku teatru czy przywrócenie połączenia kolejowego Głogów-Leszno. Uczniów ciekawiło również, jakie prezydent ma plany i marzenia związane z Głogowem oraz jak jego częste domowe nieobecności znoszą najbliżsi.

Młodzi goście obejrzeli również gabinet prezydenta i Salę Rajców w której odbywają się sesje Rady Miejskiej. A na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał od prezydenta Rafaela Rokaszewicza zestaw gadżetów promujących Głogów.