Buongiorno Italia! Ciao Roma!
Dodane przez admin dnia Marzec 13 2019 13:39:14
W pierwszym tygodniu po feriach zimowych dziewiętnastoosobowa grupa uczniów naszego liceum pojechała na wycieczkę do Włoch. Wraz z opiekunkami - panią Magdalena Nierychłą i panią Ewą Jeleń, uczniowie zwiedzili Florencję, Rzym i Wenecję.
A oto relacja, którą przygotowały Klaudia i Julia z klasy 2e.
Dnia 11 lutego rozpoczęła się nasza przygoda z biurem ATAS, które zorganizowało tę wycieczkę. Na szczęście zbiórka była zaplanowana na godz. 13, więc mogliśmy wypoczęci wyruszyć w siedemnastogodzinną podróż przez Niemcy i Austrię do Włoch.
Drugiego dnia zwiedziliśmy Florencję ze słynnym Ponte Vecchio. Wszystkim uczestnikom zaparła dech w piersiach Katedra Santa Maria del Fiore.
Trzeci i czwarty dzień spędziliśmy w Rzymie. Podróżowaliśmy metrem i pieszo, zwiedziliśmy najstarsze zabytki - "wizytówki" Wiecznego Miasta, kilka kościołów z 900 będących w Rzymie oraz wiele pomników i fontann. Nasze serca urzekł olbrzymi Amfiteatr Flawiuszów znany jako Koloseum, inni byli zachwyceni Forum Romanum, a jeszcze innym przypadł do gustu Plac Hiszpański wraz ze słynnymi schodami stanowiącymi miejsce spotkań mieszkańców. Na zakończenie rzymskiej przygody powędrowaliśmy do Fontanny di Trevi, która może spełnić marzenia.
Kolejnym punktem na naszej wycieczkowej mapie był Watykan. Weszliśmy do Bazyliki Św. Piotra, gdzie mogliśmy pomodlić się przy grobie Św. Jana Pawła II. W sklepie z polską obsługą kupiliśmy pamiątki i wysłaliśmy pocztówki. Większość z nas zjadła też słynne lody. Piąty dzień ( po wczesnej pobudce ) spędziliśmy w mieście 1000 wysp.
Rozszerzona zawartość newsa
Wenecja przygotowywała się do karnawału, który miał się rozpocząć następnego dnia wieczorem. Na ulicznych straganach dominowały przeróżne maski. Dotarliśmy na Plac Św. Marka, zwiedziliśmy Bazylikę, która zachwyciła złotymi mozaikami , potem wjechaliśmy windą na Dzwonnicę( Campanile), skąd rozpościerał się przepiękny widok na Wenecję. Wędrowaliśmy wzdłuż Canale Grande oglądając przepływające gondole. W czasie wolnym większość z nas udała się na ostatnią włoską pizzę oraz zakupy przed powrotem. Inni uwiecznili wspomnienia zdjęciami na moście Rialto. Tramwajem wodnym wróciliśmy na parking, tam pożegnaliśmy się z Wenecją i udaliśmy się w podróż powrotną.
Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Każdy z nas przywiózł stamtąd zdjęcia i cudowne wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do końca życia.