.::Strona Główna::.

.::Cele i sposoby działania::.

.::Głogowski Informator Kosmiczny::.

.::Klub Astronomiczny::.

.::Hands on Universe::.

.::Prawo Pięści( Fist law)::.

.::Zrozumieć Gwiazdy::.

.::Zapraszamy::.

.::Obserwacje::.

.::Galeria::.

.::Przydatne Linki::.

zajrzyj również

świetny p
świetny polski portal astronomiczny,

olski portal astronomiczny, można między innymi zaabonować codzienny rewelacyjny serwis astronomiczny

etny polski portal astronomiczny, można między innymi zaabonować codzienny rewelacyjny serwis

UWAGA! To jest stara strona. Nowa jest pod adresem

.::Strona Główna::.

Obserwatorium astronomiczne działa w II Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie od 1998 roku. Powstało z inicjatywy dyrektora szkoły Romana Bochanysza oraz niżej podpisanego nauczyciela fizyki. Cała trwająca kilka lat budowa i wyposażenie jest wyłączną zasługą dyrektora.

Obserwatorium Astronomiczne zbudowane jest na płaskim dachu budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Pod rozsuwanym przezroczystym dachem umieszczony jest teleskop systemu Cassegraina o średnicy zwierciadła 25 cm. Teleskop dysponuje napędem elektrycznym i wykonany został przez firmę Uniwersał z Żywca. Oprócz tego obserwatorium dysponuje komputerem z dostępem do Internetu i kamerą internetową Philips Westa.

Obserwatorium Astronomiczne II LO w Głogowie jest jedynym szkolnym obserwatorium nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całej zachodniej i południowej Polsce. Jest placówką wpisaną do Statutu II LO i obsługiwaną przez nauczyciela w wymiarze 1/2 etatu. Funkcję tę pełni Ludwik Lehman.

Skontaktuj się z nami obserwatorium@wp.pl lub obserwatorium@lo2.pl   lub  tel (76)834-16-13 (sekretariat II LO)