Uwaga, V Letnia Szkoła odbędzie się prawdopodobnie
w dniach 6 -10 lipca 2015 roku w Górach Izerskich.
Przewidywany koszt: 200 zł
IV LETNIA SZKOŁA
POLSKIEGO ODDZIAŁU EAAE 2014 (Summer School 2014)
Niepołomice 1-5 lipca 2014
Wzorem
lat ubiegłych zorganizowaliśmy w Niepołomicach Letnią Szkołę
Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Astronomicznej EAAE.
Uczestnikami byli nauczyciele przedmiotów ścisłych i
przyrodniczych wszystkich typów szkół, a także uczniowie starszych klas, zainteresowani tematyką
astronomiczną, pod opieką swoich nauczycieli. Tegoroczna, czwarta już
Szkoła rozpoczęła się we wtorek, 1 lipca, a zakończyła w sobotę 5 lipca.
Niżej spis wystąpień oraz uczestników.
Spis wykładów i wystąpień
(List of lectures and workshops..)
Grzegorz Sęk
"Słońce na zimno i na gorąco"
"W pogoni za rozgwieżdżonym niebem"
"Po co składać coś, co się nie rozsypało czyli rzecz
o programach stackujących zdjęcia astronomiczne"
"Od mitów do faktów"
(seans w planetarium)
******
-
Ludwik Lehman
POWSTANIE FIZYKI (TRYLOGIA)
1. Przewrót kopernikański
2. Galileusz i Kepler
3. Kartezjusz, Huygens i Newton
*******
Sylwester Kołomański
(Uniwersytet Wrocławski)
"Wygasz"
"Projekt Astro Izery"
********
Krzysztof Kowalczyk
(Centrum Nauki Kopernik)
Fizyka i geologia Marsa
**********
Paulina Drożak
Aktywność Słońca
************
Natalia Buda
Kwazary
******
Odbyła się jednodniowa wycieczkęa do
słowackiego obserwatorium w Starej Leśnej
z odwiedzinami obserwatorium na Skalnatym Plesie - wyjazd kolejka linową z
Tatrzańskiej Łomnicy.
(obserwatoria były - niestety - nieczynne,
ale wrażenia i tak duże)
*****
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY FIZYKA I ASTRONOMA
(dwa seanse)
-(
N-
Lista uczestników
Grzegorz Sęk |
Niepołomice |
Ludwik Lehman |
Głogów |
Marta Ciepiela |
Kraków |
Robert Góra |
Gorlice |
Jolanta Olejniczak |
Stargard Szczeciński |
Sławomir Deda |
Gorlice |
Beata Niewczas |
Lublin |
Alicja Honek (nie było) |
Gorlice |
Regina Zawisza-Winiarczyk |
Lublin |
Iwona Bronowicka |
Legnica |
Anna Rosiak |
Jarosław |
Sylwester Kołomański |
Wrocław |
Witold Polesiuk |
Wałbrzych |
Grzegorz F. Wojewoda (nie było) |
Bydgoszcz |
Małgorzata Dudek |
Porąbka Uszewska |
Maria Dudek |
Tarnów |
Natalia Buda |
Lublin |
Paulina Drożak |
Lublin |
Paweł Leśniak |
Lublin |
Michał Martyka |
Lublin |
Krzysztof Kowalczyk |
Warszawa |
Mirosław Hochół |
Szklarska Poręba |
Iwona Gawor |
Bytom |
Anna Kukuła |
Bochnia |
Luiza Gąsiorowska |
Lublin |
Małgorzata Kaźmierczak |
Kraków |
Małgorzata Pawlik-Podgórska |
Czeladź |
Georgy Kudashkin |
Odesa (Ukraina) |
Larisa Kudashkina |
Odesa (Ukraina) |
-
RELACJE Z POPRZEDNICH SPOTKAŃ
-
|